كد مطلب: 15525
تعداد بازدید : 119
تاريخ انتشار: پنج شنبه 25 مرداد 1397 ساعت 12:58
آخرین بروزرسانی:

اجرای ۳۰ کیلومتر زیرسازی راه‌آهن سبزوار- سلطان‌آباد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از راه‌آهن سلطان‌آباد به سبزوار از پیشرفت ۳۰ کیلومتری زیرسازی پروژه خبر داد و گفت: در سال ۹۷ بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است.
445740544_252242

عباس آخوندی دقایقی پیش در جریان بازدید از راه آهن سلطان آباد به سبزوار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات اجرایی این خط ریلی در سال ۸۹ شروع شد اما تا سال ۹۵ اعتبار جدی نداشت که عملا این پروژه در سال ۹۵ فعال شد و در سال ۹۶ کارکرد خوبی از خود به جای گذاشت.
وی افزود: از سبزوار حدود ۳۰ کیلومتر عملیات زیرسازی اجرا شده است و در سال ۹۷ بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته شد اما باید توجه داشت برای اتمام راه آهن سلطان آباد – سبزوار ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار لازم است. در این سفر تصمیمات لازم برای این پروژه اتخاذ می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت ریلی و جاده‌ای شهرستان سبزوار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از سبزوار به اسفراین بزرگراهی به طول ۸ کیلومتر با همکاری شهرداری در دست انجام است. همچنین برای محور سلطان‌آباد نیز پروژه‌ای تعریف و از سوی مجلس تامین اعتبار شده است.
آخوندی همچنین به پروژه‌های بازآفرینی شهری سبزوار اشاره کرد و گفت: در حوزه بازآفرینی شهری، سبزوار یک شهر نمونه و پشتیبان سه استان همجوار است.
وی افزود: در سبزوار بافت‌های تاریخی و حاشیه‌نشینی وجود دارد که حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت این شهر حاشیه‌نشین هستند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هماهنگی وزارتخانه با فرمانداری و شهرداری سبزوار خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ پروژه بزرگ و کوچک در حوزه بازآفرینی شهر سبزوار تعریف شده است. همچنین در داخل شهر ساختمان‌های بسیار خوبی تملک شده که با اجرای طرح بازآفرینی می‌تواند برای سبزوار ثروت ایجاد کند.
رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به پیگیری‌های شش ماهه برای اجرای این سفر گفت: در این سفر پروژه‌های مختلفی از جمله جاده رحمت آباد_شفی آباد به طول 12 کیلومتر، دو بانده شدن محور سبزوار _جوین و تعریض جاده جغتای مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: تکمیل طرح راه آهن و اختصاص اعتبارات ویژه برای تکمیل طرح تعریض محور سبزوار _قوچان از جمله طرح های مطرح در این سفر است.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*