كد مطلب: 14476
تعداد بازدید : 128
تاريخ انتشار: چهارشنبه 6 تیر 1397 ساعت 17:11
آخرین بروزرسانی:

اختصاص 85میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به ششتمد

مدیرعامل و معاونین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ، مدیرعامل و معاونین آب و فاضلاب سبزوار با فرماندار ویژه شهرستان سبزوار دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سبزوار ، فرماندار ویژه شهرستان سبزوار در این دیدار  گفت : برای اجرای طرح آبرسانی شهر ششتمد اعتباری بالغ بر 85 میلیارد ریال اختصاص یافت.
وی افزود : این طرح آبرسانی از منطقه دارین به ششتمد به طول 30 کیلومتر در دست اجراست که تاکنون عملیات ساخت دو مخزن 300 مترمکعبی ، اتاقک چاه ، حصارکشی و 12 کیلومتر خط انتقال آن انجام شده است .
احمد برادران بیان کرد: از 600 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال آب این شهر ، 200 کسلومتر فرسوده است که نوسازی آن نیاز به 200 میلیارد ریال اعتبار دارد .
وی اضافه کرد : در یک سال گذشته 25 کیلومتر شبکه فرسوده و هفت هزار فقره انشعاب مشترکان نوسازی شده وبیش از هفت کیلومتر شبکه جمع آوری در سطح شهر ایجاد شده است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هم گفت : 30 شهر این استان در تابستان امسال درگیر تنش آبی هستند که حدود 65 درصد جمعیت تحت پوشش را شامل می شود.
حسین اسماعیلیان افزود : امسال با هدف پشت سر گذاشتن  تنش های آبی 87 پروژه اضطراری تامین آب با اعتبار هزار میلیارد ریال در استان اجرا می شود .
وی اظهار کرد : بخشی از این پروژه ها در دو ماه گذشته به بهره برداری رسیده و بخش دیگر  در دست اجرا است .
وی با اشاره به تدوام بحران خشکسالی و کمبود  آب گفت : شهرهای دارای تنش آبی خراسان رضوی  به 53 شهر در سال 1400 افزایش خواهد یافت.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*