كد مطلب: 1740
تعداد بازدید : 2012
تاريخ انتشار: یکشنبه 17 خرداد 1394 ساعت 16:52
آخرین بروزرسانی:

اطلاعیه درباره سپرده گذاران در موسسه میزان

دادستان عمومی و انقلاب مشهد از استقرار هیئت تصفیه سپرده گذاران شرکت تعاونی میزان در شعبه مرکزی این شرکت خبر داد و روند پرداخت مطالبات مردم را تشریح کرد.
25

قاضی غلامعلی صادقی گفت: طبق تصمیم مراجع قانونی، شرکت تعاونی میزان منحل شد و بانک مرکزی نیز قصد صدور مجوز با عنوان موسسه و یا هر عنوان دیگری درباره این شرکت را ندارد. مقام ارشد قضایی مشهد با بیان آخرین وضعیت این شرکت (موسسه مالی و اعتباری میزان) برای پرداخت پول های سرمایه گذاران افزود: براساس مقررات تعیین شده؛ از امروز (روز گذشته) هیئت 3 نفره ای در شعبه مرکزی این شرکت در مشهد مستقر شده است و همه مدیران، کارمندان و کارکنان این شرکت منحل شده، به همکاری با این هیئت موظف هستند.

وی تصریح کرد: هیئت مذکور وظیفه دارد از طریق منابع متعلق به این شرکت نقدینگی فراهم کند وآن را در اختیار بانک صادرات بگذارد تا مدیران این بانک نیز طبق نظر آنان منابع مالی نقد را با توجه به اولویت بندی ها، به سپرده گذاران پرداخت کنند. دادستان مشهد با اشاره به این که هیئت تصفیه همه تلاش خود را برای مدیریت درست و جلوگیری از تضییع حق سپرده گذاران به کار گرفته است خاطرنشان کرد: با وجود این پرداخت مطالبات مردم «زمان بر» است و باید فرصت کافی در اختیار این هیئت قرار گیرد چرا که بیشتر مبالغ سپرده گذاری تحت عنوان وام و تسهیلات در اختیار دیگر افراد قرار گرفته است و باید این مبالغ به شرکت تعاونی منحل شده، بازگردانده شود . از سوی دیگر نیز اعضای هیئت مذکور باید اموالی را که به صورت غیرمنقول وجود دارد به قیمت مناسب بفروشند تا بتوانند این گونه اموال یا املاک را به وجه نقد تبدیل کنند که این گونه اقدامات نیز به یقین در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نیست و سپرده گذاران باید برای جلوگیری از تضییع حق و حقوق خود صبر و تحمل داشته باشند.

«قاضی غلامعلی صادقی» درباره اولویت پرداخت به سپرده گذاران نیز گفت: افرادی که مبالغی را در قالب «روز شمار» سپرده گذاری کرده اند در اولویت پرداخت قرار دارند، اما کسانی که به صورت «بلندمدت و یا زمانی مشخص» سپرده ای در این شرکت دارند باید در زمان خاتمه قرار داد و یا پایان مدت زمان سپرده گذاری مراجعه کنند. این درحالی است که دیگر اولویت های پرداختی به صورت جزئی را نیز اعضای هیئت تصفیه مشخص می کنند و تلاش می شود تا حقی از سپرده گذاران تضییع نشود.

به گزارش روزنامه خراسان ، وی همچنین به انجام مکاتبات اداری با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای بازگرداندن مبلغ هزار میلیارد ریالی که نزد این بانک سپرده شده است خبر داد و افزود: مقرر شد این مبلغ در اختیار بانک صادرات قرار گیرد تا براساس نظر هیئت 3نفره، در بین سپرده گذاران توزیع شود.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*