كد مطلب: 15579
تعداد بازدید : 29
تاريخ انتشار: چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 16:13
آخرین بروزرسانی:

الزام مجلس به دستگاهها برای اتصال به مرکز تبادل ملی اطلاعات

رئیس کمیته ارتباطات مجلس گفت: به دستگاه های دولتی تکلیف کرده ایم تا در راستای اجرایی شدن دولت الکترونیک به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل شوند.
IMG-20181003-WA0011


رمضانعلی سبحانی فر امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه تلکام با تاکید بر اینکه توسعه بخش های مختلف کشور مرهون توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: کلیه کسب و کارها، استعلام ها و مبادلات در بستر زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می شود و دستگاه های دولتی باید از این بسترهای ایجاد شده استفاده کنند.
وی گفت: بر این اساس از چند ماه گذشته مجلس برای دریافت ارائه گزارش عملکرد از وضعیت اجرای دولت الکترونیک در دستگاه های مختلف وارد عمل شده است.
وی بیان داشت: بر این اساس دستگاه های اجرایی را مکلف کرده ایم که به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل شوند و اطلاعاتشان را بر روی این مرکز با هم به اشتراک بگذارند.
سبحانی فر خاطرنشان کرد: هم اکنون دستگاه ها به صورت جزیره ای پایگاه اطلاعات تشکیل داده اند اما به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل نشده اند.
وی تاکید کرد: جلوگیری از فساد اداری و امضاء های طلایی در گروی پیاده سازی کامل دولت الکترونیک در کشور است و بر این اساس ما با وزارت ارتباطات و سایر بخش ها در حال مذاکره برای حل این موضوع هستیم.
رئیس کمیته ارتباطات مجلس گفت: در همین حال سامانه تجارت الکترونیک نیز دارای خلاء های قانونی است که باید برطرف شود و خلاء های حقوقی موجود را با کمک وزارت ارتباطات و مرکز پژوهش های مجلس شناسایی کرده تا مشکلات موجود را حل کنیم.
وی همچنین از وزارت ارتباطات و دولت خواست وضعیت تامین ارز مورد نیاز بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات را تعیین تکلیف کنند چرا که تجهیزات مورد نیاز این بخش با وضعیت ارز فعلی امکان وارد شدن ندارد و در ماه های آینده با مشکلات مواجه خواهد شد.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*