كد مطلب: 14502
تعداد بازدید : 102
تاريخ انتشار: دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 17:13
آخرین بروزرسانی:

بخش دندانپزشکی بیماران خاص در سبزوار به بهره برداری رسید

بخش و اتاق عمل دندانپزشکی بیماران خاص و معولان کم توان ذهنی، جسمی و حرکتی روز دوشنبه طی مراسمی در بیمارستان حشمتیه سبزوار به بهره برداری رسید.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: یکی از برنامه های معاونت درمان وزارت بهداشت در سال جاری توسعه و بهره برداری مراکز بیماران خاص است که اتاق های عمل دندانپزشکی بیماران خاص از آن جمله می باشد.
دکتر حسن رزمی افزود: در این راستا اتاق عمل دندانپزشکی بیماران خاص در سبزوار به عنوان اولین مرکز از نوع خود در کشور ایجاد و به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: در این مراکز خدمات مطلوب دندانپزشکی به بیماران تالاسمی، پیوندی، دیالیزی، معلولان کم توان ذهنی و حرکتی و سایر بیماران ارائه می شود.
وی با اشاره به هزینه بسیار دندانپزشکی گفت: ایجاد صندوق بیمه دندانپزشکی در دستور کار قرار دارد که طرح اولیه آن تکمیل شده و سعی می شود زمینه مشارکت دولت و مردم را فراهم نماید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: اتاق عمل دندانپزشکی و مرکز خدمات بیماران خاص و کم توانان ذهنی و جسمی، حرکتی این دانشگاه در مساحت 75 متر مربع با هزینه سه میلیارد ریال به عنوان نخستین مرکز از نوع خود در کشور به بهره برداری رسید.
دکتر علیرضا مسلم افزود: این اتاق عمل به یک عدد امالگاتور، یک دستگاه لایت کیور و سایر وسایل دندانپزشکی تجهیز شده و آماده پذیرش و خدمت رسانی به کودکان کمتر از سه سال و کودکانی است که قابلیت دریافت خدمات درمانی سرپایی را ندارند.
37 مرکز بهداشتی و درمانی، 194 خانه بهداشت و 6 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی فعالیت دارند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*