كد مطلب: 6212
تعداد بازدید : 1377
تاريخ انتشار: چهارشنبه 11 شهریور 1394 ساعت 18:17
آخرین بروزرسانی:

برگزاری مسابقات ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال شرق کشور در سبزوار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: نخستین دور مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق کشور در سبزوار برگزار می‌شود.

علیرضا مسلم در نشست خبری نخستین دور مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی شمال شرق کشور که در شهرستان سبزوار برگزار می‌شود، اظهار داشت: یکی از ارکان مهم در برنامه ریزی‌های وزارت بهداشت که متولی امر سلامت در کشور است شاخص‌های سلامت است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که امروز کشور گریبان گیر آن است بیماری‌های غیر واگیر است، افزود: درصد قابل توجهی از بودجه سلامت به حوزه بیماری‌های غیر واگیر اختصاص می‌یابد و مهمترین عامل مرگ و میر در کشور و در شهرستان بیماری‌های غیر واگیری شامل قلبی و عروقی، دیابت، چاقی و سرطان است.

مسلم با بیان اینکه درصد قابل توجهی از بودجه کشور برای مقابله با بیماری‌های غیر واگیری هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مقابله با بیماری‌های غیر واگیر تحرک است.

وی ادامه داد: در 2 سال اخیر تحرک و پویایی و نشاط کارکنان دانشگاه در دستور کار قرار دارد و برنامه‌های دقیق و مداوم برای ورش و تحرک در دانشگاه بنا شده است.

مسلم با بیان اینکه یکی از کارهایی که در جهت افزایش نشاط و پویایی کارکنان از ابتدای سال 94 در دانشگاه برنامه ریزی و در بودجه سال 94 لحاظ شده برگزاری مسابقات شمال شرق کشور در شهرستان است، یادآور شد: این مسابقات به مدت سه روز از چهاردهم تا شانزدهم شهریور ماه در سبزوار با حضور 7 دانشگاه علوم پزشکی شمال شرق کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات در سه رشته فوتسال، تنیس روی میز و والیبال برگزار می شود، تصریح کرد: 150 نفر در این مسابقات شرکت می کنند که شنبه 14 شهریور ماه افتتاحیه و سه شنبه17 شهریور ماه اختتامیه این مسابقات است که با حضور مسئولان وزارت برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه امیدواریم در سال‌های آینده هم برگزاری این مسابقات را در شهرستان داشته باشیم، اظهار داشت: دوره نخست این مسابقات به دلیل کمبود وقت فقط با حضور آقایان برگزار می‌شود و بعد از این بازی‌ها، مسابقاتی هم برای بانوان و فرزندان کارکنان در نظر گرفته شده است.

مسلم با بیان اینکه برگزاری این مسابقات در سطح شهرستان ابتکار دانشگاه علوم پزشکی شهرستان است، افزود: بعد از برگزاری این مسابقات مسابقات کشوری در ساری است و این مسابقات زمینه‌ای برای تمرین بیشتر کارکنان دانشگاه و کسب آمادگی برای حضور در مسابقات کشوری است. تسنیم


نظرات (1)

توسط سه شنبه 17 شهریور 1394 ساعت 8:44
مگه قرار نبود بیرجند و گناباد هم باشن؟؟ آرم دانشگاهشون که تو پوستر مسابقات هست!! من خودم از کارکنان دانشگاه بیرجندم تو بیرجند حتی مسابقات انتخابی واسه فوتسال و والیبال و تنیس روی میز هم گذاشتن.. یعنی من باور کنم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به علت نداشتن بودجه تیمشو به مسابقات نفرستاد!!! مسئولین محترم لطفاً پیگیری بفرمایین

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*