كد مطلب: 1756
تعداد بازدید : 1456
تاريخ انتشار: دوشنبه 18 خرداد 1394 ساعت 14:33
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 18 خرداد 1394 ساعت 14:34

فرمانده تیپ مهندسی 47 سلمان سبزوار خبر داد

برگزاری نخستین گردهمایی منطقه‌ای تخریب‌چیان دفاع مقدس در سبزوار

فرمانده تیپ مهندسی 47 سلمان سبزوار از برگزاری نخستین گردهمایی منطقه‌ای تخریب‌چیان دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.
32

محمد آروین در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینکه نخستین گردهمایی منطقه‌ای تخریب‌چیان دفاع مقدس در سبزوار چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مراسم با حضور تخریب‌چیان و اساتید خنثی‌سازی مین در دوران دفاع مقدس با همکاری استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار می‌شود.

فرمانده تیپ مهندسی 47 سلمان سبزوار با بیان اینکه برگزاری این مراسم با هدف آشنایی نیروهای مسلح سپاه و یگان‌های تخریب با نحوه تدوین عملکرد تخریب میادین مین در دوران دفاع مقدس صورت می‌گیرد، گفت: در این مراسم به روز ترین متدها و آشنایی با انواع مین‌های جنگی پیشرفته و قدیمی به تخریب‌چیان آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه باید به سمت انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های امروز و آینده برویم، تصریح کرد: دفاع مقدس دارای ابعاد مختلفی در حوزه ارزش‌های معنوی، مادی، نظامی و فرهنگی است که بعد نظامی آن دارای درس‌ها و تجربه‌های زیادی است.

وی با بیان اینکه تخریب‌چیان آن روز دفاع مقدس گوهرهای گران‌بهای انقلاب و جنگ هستند، ادامه داد: ما در سراسر دوران دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف اطلاعاتی، عملیاتی و لجستیکی به تجربیاتی دست یافتیم که بسیاری از آنها تا آن روزهای جنگ در هیچ جای دنیا تجربه و حتی سناریو سازی نشده بود و ما در حالی این تجربیات را کسب می‌کردیم که در میدان عمل و در برابر دشمنی با مجهزترین سلاح‌های روز دنیا بودیم.

آروین با بیان اینکه دستاوردهای نظامی امروز انقلاب حاصل تجربیات دیروز ما در میدان دفاع مقدس است، اظهار کرد: امروز دشمن نسبت به تجربیات ما در دفاع مقدس آگاه است و می‌داند در میدان عمل چگونه  پاسخ هر تجاوزی را می‌دهیم و به همین دلیل ترس رویارویی با ایران اسلامی را دارد.

وی با بیان اینکه تجربیات رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس مهم‌ترین گنجینه ما در حوزه دفاعی و نظامی است گفت: ما باید قدر این گنجینه ناب را که حاصل خون شهداست بدانیم و نسبت به انتقال ارزش‌های نهفته و تجربیات آن به نسل‌های مختلف جامعه و نیروهای مسلح کوشا باشیم.

آروین با اشاره به زیاده‌خواهی‌های غرب در زمینه مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: فرمانده معظم کل قوا(مدظله) خطوط قرمز را به خوبی و به صورت مبین و روشن مشخص کرده‌‌‌اند و از نظر ما این خطوط قابل تغییر توسط هیچکسی نیست و اگر دشمن قصد عبور از این خطوط قرمز را داشته باشد پاسخش را با سرب داغ می‌دهیم.فارس


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*