كد مطلب: 14341
تعداد بازدید : 189
تاريخ انتشار: چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 15:33
آخرین بروزرسانی:

برگزاری کنسرت کتاب برای نخستین بار در سبزوار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: این کنسرت برای نخستین بار در ایران و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در سبزوار برگزار می گردد.

محمد علی آبادی در حاشیه این مراسم  اظهارداشت: این کنسرت کتاب با همکاری سازمان مردم نهاد یار مهربان با همت آموزشگاه موسیقی داروگ  برگزارشد
وی اظهار کرد: بهای کنسرت کتاب خرید و اهدای کتا ب بود که هزینه ی این کتاب ها به کودکان محروم و حاشیه نشین سبزوار تخصیص می یابد.
علی آبادی گفت: 500 جلد کتاب با موضوع کودک و نوجوان به ارزش 50 میللیون ریال خریداری شد .
وی اظهار کرد: در چارچوب اجرای طرح کتابخوانی و ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب با 172 باشگاه کتابخوان و 22 گروه کتابخوانی در این شهرستان فعال است.
وی اظهار کرد: همچنین 2 سازمان مردم نهاد در حوزه کتاب به نام 'صدای دوستداران کتاب' (صدک) و انجمن یار مهربان    در شهرستان سبزوار با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی ثبت شده است.
علی آبادی اظهارداشت: گروه موسیقی داروگ سبزوار، در حال حاضر یکی از معروف ترین گروه های تولید و عرضه موسیقی کلاسیک در غرب خراسان رضوی است که با هدف شناساندن هنر اصیل و سنتی ایران در چهار بخش کوبه ای، سنتی ، سه تارنوازی و موسیقی کودک در سال 1378 تشکیل شد.
وی افزود: این گروه تا کنون چندین اجرا در قالب یادواره و نکوداشت بزرگانی همچون ابوالقاسم فردوسی، ابوالفضل بیهقی، حافظ، مولوی، حکیم سبزواری و استاد پرویز مشکاتیان داشته است.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*