كد مطلب: 8029
تعداد بازدید : 1347
تاريخ انتشار: دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 ساعت 16:21
آخرین بروزرسانی:

بغض سبحانی فر به دلیل تخلیه شیر دامداران در جوی های آب

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن ،ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی بغض آلود نسبت به تخلیه شیر دامداران در جوی های مقابل اداره جهاد كشاورزی این شهرستان انتقاد كرد و گفت: دامداران شیرهای خود را دو روز است در جوی های آب مقابل ساختمان جهادكشاورزی شهرستان سبزوار تخلیه می‌كنند.
EDITORsW2Im42289aab1

رمضانعلی سبحانی‌فر در نشست علنی امروز (دوشنبه 13 اردیبهشت) در تذکری شفاهی ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم، شوراها و روز کارگر به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: در سالی که اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده، متاسفانه خلاف آن در عمل دیده شده؛ دامداران قیمت شیر مصوب 1400 تومان را به قیمت 800 تومان به فروش می‌رسانند.

نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن ،ششتمد و روداب  در مجلس شورای اسلامی قیمت خوراک دام را 1200 تومان و شیر فروخته شده را 800 تومان دانست و گفت: مسئله غیرمتوازن سبب خسارت به دامداران شده است، متاسفانه با این شرایط پرداخت 800 تومان نیز از دی‌ماه سال گذشته به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد: مابه‌التفاوت قیمت شیر یارانه‌ای نیز در سال گذشته به دامداران پرداخت نشد، دامداران سبزوار در روزهای اخیر شیر خود را در محوطه سازمان جهاد کشاورزی تخلیه می‌کنند.

سبحانی‌فر ضمن انتقاد از وضعیت پیش آمده گفت: واردات میلیونی شیر خشک دامداران را به فلاکت انداخته متاسفانه با این وضع هیچ مسئولی به دنبال حل مشکل نیست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم افزود: کارگران و دامداران دارای مشکلات بسیار زیاد هستند که پیگیری مشکلات آنها ضروری است.

گفتنی است محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به انتقادات سبحانی‌فر گفت: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می‌شود تا رفع مشکل دامداران را در اولویت قرار دهد تا حقوق کشاورزان و دامداران حفظ شود.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*