كد مطلب: 14426
تعداد بازدید : 177
تاريخ انتشار: دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 ساعت 12:57
آخرین بروزرسانی:

با حضور وزیر بهداشت

بهره‌برداری از 18 طرح بهداشتی و درمانی در سبزوار

وزیر بهداشت درمان و ءموزش پزشکی گفت: امسال ۲ هزار خانه بهداشت در سطح روستاهای کشور ساخته می شود.
n82906528-72323192

سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بهره برداری از طرح های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تاکنون ۳هزار و ۵۰۰ خانه بهداشت در سطح کشور احداث شده که تا پایان امسال نیز ۲هزار واحد در سطح کشور ساخته می شود.

وی با بیان اینکه برای هر خانه بهداشت مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع ۷هزار خانه بهداشت در سطح کشور ساخته است.

وی افزود: همچنین ۱۸ هزار خانه بهداشت روستایی نیز در سطح کشور بهسازی بازسازی و تجهیز می شود که اعتبارات قابل توجهی به این بخش اختصاص میابد.

وی ادامه داد: در هریک از این خانه های بهداشتی درمانی یک پزشک عمومی به صورت دائم و شبانه روزی مستقر شده است و به مردم ارائه خدمت می کند.

وی همچنین با حضور در جمع خیران نیز گفت: خیران سرمایه های اجتماعی وزارت بهداشت هستند که گام های مهمی را در جهت ساخت پروژه های بهداشتی و درمانی برداشته اند.

وی عنوان کرد:همت خبران و ایثار آنها ما را رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می اندازد. وی همچنین از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جهت اجرای طرح تحول سلامت قدر دانی کرد.

 

 

بهره‌برداری از 18 طرح بهداشتی و درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در جمع خبر نگاران گفت: در راستای گسترش و توسعه برنامه تحول نظام سلامت، با رویکرد ارتقاء و افزایش دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در طی سفر دکتر روحانی رئیس جمهور و هیات  محترم دولت تدبیر و امید به دیار سربداران و در ششیمن سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،  18 طرح بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

علیرضا مسلم اظهار کرد: در این سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت پروژه کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را با زیربنای 2700 متر مربع و با هزینه بالغ بر یکصد میلیارد ریال افتتاح کرد.

وی تصریح کرد: همچنین  همراه سرای بیماران مراکز آموزشی درمانی واسعی و امداد شهید دکتر بهشتی که با کمک خیرین نیک‌اندیش در 24 واحد مسکونی با هزینه‌ای بالغ بر 18 میلیارد ریال، بخش‌های ICU3 و ایزوله فشار منفی مرکز آموزشی درمانی واسعی به بهره‌برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: وزیر بهداشت در  ادامه سفرش از طریق ویدئو کنفرانس مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری روداب با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال و خانه بهداشت عباس آباد ملک  درشهرستان جوین، خانه بهداشت دیوانگاه  در شهرستان خوشاب و بخش رادیولوژی دیجیتال بیمارستان ولیعصر شهرستان جغتای را به بهره‌برداری می‌رساند.

مسلم خاطرنشان کرد: در پایان با حضور در ششتمد مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری ششتمد در مساحت 1300 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال را افتتاح می‌شود.

در سفرهای قبلی وزیر بهداشت به سبزوار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه، بخش رادیوتراپی– شیمی درمانی، بخش جراحی قلب باز، پزشکی هسته‌ای، آنژیوگرافی، سی تی اسکن دیجیتال، ارتقاء هتلینگ بخش‌های بیمارستانی، مراکز و خانه‌های بهداشتی در مناطق کم برخوردار را افتتاح کرد.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*