كد مطلب: 5978
تعداد بازدید : 1846
تاريخ انتشار: یکشنبه 21 تیر 1394 ساعت 17:22
آخرین بروزرسانی:

تخصیص 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اتمام راه آهن سبزوار

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اتمام راه آهن سبزوار مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات از صندوق توسعه تخصیص داده شد.
2198400_579

مهندس سبحانی فر در گفتگو با سبزوار نیوز یکی از توفیقات مهم سبزوار را بحث راه اهن بیان کرد و گفت: در سفری که وزیر راه و شهرسازی به شهرستان داشتند آثار و نتایج مطلوبی شامل حال این پروژه شد در بحث کمربندی علاوه بر تامین قیر لازم، تاکید شد مبلغ 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اتمام کار از صندوق توسعه در اختیار شهرستان قرار گیرد.

وی افزود: حدود 20 کیلومتر از این طرح 45 کیلومتری آماده ریل گذاری است  امیدواریم شدت این کار بیشتر شود تا راه آهن که یکی از آرزوهای مهم مردم این دیار است و سال ها در پی کمبود اعتبارات معطل مانده  به اتمام برسد.

 

نهضت گازرسانی در منطقه

سبحانی فر در ادامه به وضعیت گازرسانی در منطقه اشاره کرد و گفت:  با پیگیری های انجام شده دو شهر روداب و ششتمد ، کارخانه سیمان لار و سیمان جوین و 50 روستای حوزه انتخابیه از نعمت گاز برخوردار شدند هر چند تا رسیدن به معدل استانی هنوز فاصله داریم اما امسال تلاش خواهیم کرد تا نهضت گازرسانی  تا حدود 80 روستا در منطقه داشته باشیم.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای؛ خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی  از گازرسانی به ده روستای در شهرستان خوساب در هفته آینده خبر داد و بیان کرد: طی یکماه آینده  16 روستای ششتمد و  عملیات گازرسانی در روستا های شهرستان داورزن در سه ماه آینده نهایی خواهد شد.

 وی ادامه داد: همزمان با یک بسته پیمانکاری روستاهای داورزن و برخی از روستاهای سبزوار از جمله نجم اباد، عوض و سرکلیدرو... در دستور کار است که پیگیر اقدامات مناقصه ای آن هستیم.

سبحانی فر اظهار کرد: در روستاهای جوین، جغتای و غرب خوشاب که معضل اصلی زیر ساخت بود در هفته گذشته خط لوله 30 اینچ با اعتبار 130 میلیارد تومان و 4 میلیون یورو  در حال انجام است  تا طی 6 ماه گازرسانی شود تا از این طریق فولاد سبزورا نیز به بهره برداری برسد.


نظرات (1)

توسط شنبه 28 آذر 1394 ساعت 20:3
سلام میشه بگید از تیرماه تا الان این بودجه چی شد

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*