كد مطلب: 1743
تعداد بازدید : 3578
تاريخ انتشار: یکشنبه 17 خرداد 1394 ساعت 17:46
آخرین بروزرسانی:

دبير فدراسيون هندبال:

تيم هندبال ثامن الحجج (ع)سبزوار افتخار ايران در آسياست

مربي تيم هندبال ثامن الحجج (ع)سبزوار:ليگ امسال فرسايشي، خسته کننده و طولاني مدت بود!
32

تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار در بازي پاياني رقابت هاي ليگ برتر کشور توانست تيم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان را شکست دهد و براي سومين سال متوالي، مقتدرانه قهرمان ليگ برتر هندبال کشور شود .به گزارش خبرنگار خراسان، حضور ثامني ها درليگ برتر امسال از همان ابتداي راه با اتفاقات زيادي همراه بود."رافائل کاستلو"در 4 بازي هدايت اين تيم را بر عهده داشت اما در ادامه به دلايل نامعلومي تيم ثامن را ترک کرد. اگرچه ثامني ها دليل رفتن او را مشکلات خانوادگي اعلام کرده بودند اما شنيده ها حاکي است که وي تمايل داشت علاوه بر سرمربيگري تيم ثامن الحجج(ع)سبزوار، هدايت تيم ملي هندبال کشورمان را نيز بر عهده داشته باشد. در ادامه"حميد شجاع" از پيشکسوتان هندبال سبزوار که مدتي نيز به عنوان مربي تيم در کنار «رافائل کاستلو» حضور داشت،سرمربيگري تيم را عهده دار شد و توانست در 10 بازي روي نيمکت بنشيند؛ اما ثامني ها براي حضوري مقتدرانه در مسابقات آسيايي به دنبال مربي جديدي بودند که پس از ارزيابي و پيگيري هاي لازم، مربي جديد بلاروسي تبار سکاندار هدايت تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار شد. اين مربي نيز در مجموع 7 بازي را مربيگري کرد و با اين تيم قهرمان ليگ برتر هندبال ايران شد.

 

رقابت تيم ها براي قهرماني

يکي از بازيکنان تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار با بيان اين که ليگ برتر امسال زيبايي خاصي داشت ،به خراسان گفت: در ليگ برتر هندبال امسال شاهد حضور بازيکنان خوب ايراني و خارجي در تيم ها بوديم که همين مسئله باعث رقابت بيشتر بين تيم ها و بازيکنان شده بود."سجاد استکي" با بيان اين که تيم ها در ليگ امسال به خوبي ظاهر شده بودند ،تصريح کرد: همه تيم ها براي پيروزي و قهرماني به ميدان آمده بودند ولي ما توانستيم با تلاش و کوشش بازيکنان، قهرمان ليگ برتر شويم.وي با اشاره به اين که سخت ترين و قوي ترين حريف ما در ليگ امسال تيم منيزيم فردوس بود ،عنوان کرد: ما با قدرت در برابر اين تيم ظاهر شديم،اما به سختي توانستيم آن را شکست دهيم. وي درپاسخ به اين سوال که آيا فصل آينده در تيم ثامن الحجج(ع)سبزوار حضور دارد يا نه، گفت: اين مسئله بستگي به باشگاه و درخواست آنان دارد که اگر از من بخواهند مي مانم وگرنه به تيم سپاهان مي روم. البته درخواست هايي نيز از تيم هاي اروپايي دارم .

 

انتقاد به برگزاري ليگ برتر

يکي ديگر از بازيکنان تيم هندبال ثامن سبزوار با انتقاد از مسئولان قبلي فدراسيون هندبال به خراسان گفت: متاسفانه نبود برنامه ريزي خوب و تغييرات در فدراسيون هندبال باعث شد ليگ برتر ديرتر از زمان مقرر به پايان برسد."مهدي بيجاري" با تاکيد براين که نه تنها ليگ هندبال ايران بلکه ورزش ما نياز مند حضور حاميان مالي مختلف است، افزود: اين مسئله باعث افزايش تعداد تيم ها، پويايي بيشتر ليگ و حضور بهتر بازيکنان مي شود.

 

حضور بازيکنان خوب در ايران

سرمربي تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار نيز در گفت وگوي اختصاصي با روزنامه خراسان با اظهار خوشحالي ازقهرماني تيمش در ليگ برتر هندبال کشور، گفت: خوشحالم که توانستيم با اقتدار قهرمان ليگ برتر هندبال کشور شويم."گنادي ولاديمير کاليپو" با بيان اين که قهرماني شيرين ترين آرزوي هر مربي است افزود: اميدواريم در  مسابقات آسيايي درخشش داشته باشيم تا با کسب نتايج خوب ،بهترين هديه را به ايراني ها تقديم کنيم.

 وي درباره وضعيت آينده تيم  گفت:هنوز وضعيت تيم مشخص نيست اما سعي مي کنيم براي حضور در فصل آينده با قدرت وارد شويم تا از عنوان قهرماني خود دفاع کنيم. وي درباره برنامه اش براي حضور در مسابقات آسيايي نيز افزود:هنوز برنامه مشخصي در اين زمينه نداريم .درا ين باره بايد با مديريت باشگاه صحبت کنيم. سرمربي بلاروسي تبار تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار با اشاره به اين که در ايران بازيکنان خوب و با استعدادي را در تيم هاي مختلف ديده ام عنوان کرد: بازيکنان تيم هاي حاضر در ليگ ايران بسيار خوب و با استعداد هستند که اگر روي اين بازيکنان بيشتر کار شود، در آينده شاهد رشد و پيشرفت آنان خواهيم بود.

 

ليگ فرسايشي

مربي تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار نيز با بيان اين که ليگ امسال ليگ فرسايشي،خسته کننده و طولاني مدت بود، اظهار کرد: تعطيلي ليگ در فواصل مختلف به دليل برگزاري مسابقات آسيايي و جهاني، سبب شده بود بازيکنان فشار زيادي را در هنگام برگزاري تمرينات تحمل کنند."حميد شجاع" با بيان اين که  تيم ها در مسابقات امسال از بازيکنان جوان بهتر استفاده مي کردند افزود:تيم هاي حاضر نيز با قدرت و جديت بيشتري ليگ را آغاز کرده بودند که همين مسئله در پويايي آن موثر بود. وي درباره وضعيت تيم ثامن الحجج(ع) اظهار کرد: در حال حاضر شرايط خوبي داريم اما بايد هر چه زودتر خود را براي مسابقات آسيايي که 16 آبان ماه شروع مي شود آماده کنيم.

 

 ثامن الحجج(ع) افتخارايران در مسابقات آسيايي

دبير فدراسيون هندبال ايران در گفت وگو با خراسان گفت: تيم هندبال ثامن الحجج(ع) سبزوار به عنوان يکي از نمايندگان ايران اسلامي در مسابقات آسيايي، مايه مباهات و افتخار کشور است. "فرامرز مي آبادي" با بيان اين که خوشبختانه امسال شاهد برگزاري مسابقاتي خوب و پويا بوديم ، افزود: اميدواريم بتوانيم در مسابقات آسيايي نيز با قدرت حاضر شويم.وي  با بيان اين که امروز هندبال ايران در سطح جهان حرفي براي گفتن دارد ، تصريح کرد: حضور حاميان مالي و شکل گيري تيم هاي قدرتمند در زمينه پرورش و ارتقاي سطح هندبال ايران موثر است و ما اميدواريم که در آينده نيز شاهد تشکيل تيم ها و حضور بازيکنان ارزشمند باشيم. وي با اشاره به طرح فدراسيون هندبال در بحث استفاده تيم ها از 4 بازيکن ملي پوش و 2 بازيکن خارجي نيز افزود: اين مسئله در پويا ترشدن و ارتقاي سطح هندبال همه تيم ها موثر است و مي تواند سطح رقابت را افزايش دهد.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*