كد مطلب: 14370
تعداد بازدید : 213
تاريخ انتشار: پنج شنبه 28 دی 1396 ساعت 09:13
آخرین بروزرسانی:

مدیر آموزش و پرورش سبزوار:

تکمیل طرح های آموزشی نیازمند به 52 میلیارد تومان اعتبار است

مدیرآموزش و پرورش سبزوار گفت: تکمیل طرح های آموزشی این شهرستان نیازمند به 52 میلیارد تومان اعتبار است.
photo_2018-01-16_18-

حسن محرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر این شهرستان با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی دراین شهرستان حدود 4.80 سانتمتر است، اظهارداشت: این میزان در سطح کشور حدود 8 سانتی متر و در سطح استان حدود 5.4 سانتیمتر است.

وی با بیان اینکه امسال از 52 میلیارد تومان اعتبارات مورد نیاز حدود 10 درصد یعنی 5.2 میلیارد تومان اختصاص داده می شود، تصریح کرد: با اختصاص این اعتبار بخشی از طرح های آموزشی این شهرستان تکمیل می شود.

وی یادآورشد: در حال حاضر حدود20 پروژه آموزشی در این شهرستان در حال ساخت است که خیران سهم خود را پرداخت کرده اند و باید سهم اعتبارات بخش دولتی پرداخت شود.

وی عنوان کرد: این سهم اعتبارات از ردیف های اعتباری ماده 180  یا سهم نفت است. ما پروژه هایی با هفت درصد و 45 درصد پیشرفت فیزیکی داریم که در صورت تخصیص اعتبارات پروژه های بالای 30 درصد پشرفت فیزیکی به زودی تکمیل می شوند.

محرابی خاطرنشان کرد: همچنین حدود 860نفر در این شهرستان به عنوان محروم از سواد شناسایی شده اند که از این تعداد 460 نفر ثبت نام شده اند.همچنین 31 روستای این شهرستان از نظر سواد پاک شده اند که از این نظر به عنوان روستای پاک شناخته می شوند.

وی با اشاره به اینکه 16 مدرسه با 110 دانش آموزش در سطح مناطق عشایری فعال هستند ،عنوان کرد: امسال در سطح مناطق عشایری نیز پایه هفتم نیز ایجاد شده و دانش آموزان پایه ششم می توانند پس از پایان کلاس ششم وارد پایه هفتم شوند.

محرابی با اشاره سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به شهرستان سبزوار در چند روز گذشته عنوان کرد: در سفر ایشان مقرر شده تا 30 درصد از اعتبارات تخصیصی یعنی حدود یک میلیاد و 500 میلیون تومان به این شهرستان اختصاص داده شود.

وی گفت: همچنین مقررشد تا 70 درصد از اعتبارات مورد نیاز برای ساخت مدرسه تخصصی اوتیسم شهرستان اختصاص یابد و پروژه وارد فاز اجرایی شود.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار  با بیان اینکه تنها 15 در صد از مدارس شهرستان سبزوار هوشمند سازی شده است، ادامه داد: این شاخص در سطح استان حدود 22 درصد است که در سفر معاون وزیر نیز مقرر شد تا 40 کلاس در شهرستان نیز مجهز به طرح هوشمند سازی شود.

وی با اشاره به اضافه شدن حدود 250 دانش آموز از سال آینده در پایه دوازدهم گفت:البته ما کمبود معلم در این زمینه مواجه هستیم که امیدواریم با برنامه انجام شده شاهد جبران این کمبود هستیم.

مدیرآموزش و پرورش سبزوار با اشاره به ضرورت حفظ ارزش های اسلامی در مدارس شهرستان عنوان کرد: با مسئولان مدارسی که شئونات اسلامی را رعایت نکنند برخورد می شود. در همین راستا با مدیر یکی از مدارسی که شئونات اسلامی را برخورد نکرده بود برخورد شد.

وی با اشاره به اینکه استانی شدن بودجه آموزش و پرورش ادامه داد:براساس این طرح بودجه به صورتی است که بودجه  ادارات آموزش و پرورش براساس برنامه ارائه شده تخصیص داده می شودو که در این زمینه تلاش می شود تا اعتبارات از استان جذب شود.

محرابی با تاکید بر غیر قانونی بودن مکاتب اسلامی در سطح سبزوار افزود: متاسفانه عده ای در شهرستان در تلاشند تا آموزش و پرورش را سازمانی ناکارآمد نشان دهند و با ایجاد مکتب های اسلامی باعث شده اند تا دانش آموزان ازتحصیل واقعی بازبمانند. این افراد اعلام می کنند که آموزش و پرورش از دانش آموزان در اختیار آنها آزمون می گیرد در حالی که آموزش و پرورش نمی تواند از دانش آموزانی که در این نهاد ثبت نام نکرده اند آزمون نمی گیرد و دانش آموزان حاضر در دوره های مکتب اسلامی امسال از تحصیل باز بمانند. نمی توان در نظام جمهوری اسلامی تحت رهبری مقام معظم رهبری و دولت اسلامی، آموزش و پرورش را سازمانی غیر اسلامی نامید. در همین راستا با امام جمعه و دادستانی شهرستان نیز هماهنگی ویژه ای صورت گرفته تا این مشکل حل شود.

وی با اشاره به اجرای طرح خرید خدمت در بخش روداب سبزوار افزود: در این طرح دولت بابت هر دانش آموز بالغ بر 520 هزارتومان پرداخت می کند و با به کارگیری از توان بخش خصوصی روند آموزش به دانش آموزان رشد بیشتری میابد. هم اکنون با اجرای این طرح حوزه آموزش در این بخش رشد چند برابری داشته و مردم روداب از این طرح به خوبی استقبال کرده اند.

وی عنوان کرد:امسال حدود 2هزار دانش آموز در مسابقات و  ویژه برنامه های فرهنگی و ورزشی شرکت کرده اند که در اسفند ماه شاهد برگزاری اختتامیه این برنامه ها هستیم .همچنین با همکاری نهادها، ارگان ها و اداراتی مانند هلال احمر، بهزیستی، آب و فاضلاب و غیره برنامه های آموزشی خاصی به دانش آموزان در سطح مدارس ارائه می شود. در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی نیز برنامه ریزی شد تا با همکاری نیروی انتظامی طرح های مختلفی اجرا شود.

 

 

 

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*