كد مطلب: 14410
تعداد بازدید : 142
تاريخ انتشار: یکشنبه 26 فروردین 1397 ساعت 11:22
آخرین بروزرسانی:

جشنواره ملی چله انقلاب در سبزوار برگزار شد

جشنواره ملی سرود چله انقلاب اسلامی پاسداشت مقام استاد حمید سبزواری پدر شعر در شهرستان سبزوار برگزار شد.

میثم مرادی رئیس حوزه هنری خراسان رضوی در این مراسم اظهارداشت:، گفت: این جشنواره ملی پاسداشت مقام پدر شعر انقلاب اسلامی از بهمن ماه سال گذشته با تشکیل دبیرخانه فعالیت خود را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه بیش از 70 گروه هنری آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند، خاطرنشان کرد:  از بین آثار ارسال شده از گروه ها  اثر هشت گروه در این جشنواره پذیرفته شد.
مرادی با بیان اینکه این مراسم در راستای ترویج شعر انقلاب اسلامی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جشنواره داوری آثار به دو شیوه عمومی و اجرای گروهی برگزار شد چنانکه شیوه عمومی اجرای سرود در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن، مساجد و بوستان ها و اجرای گروهی نیز مختص گروه های مدارس بود.
مصطفی محدث خراسانی از شاعران برتر و شاعر انقلاب نیز در این مراسم گفت: استاد سبزواری نقش مهمی در شک گیری شعر انقلاب اسلامی داشت.
وی با بیان اینکه  در شعر استا تمام جلوه های انقلاب گری در شعر استاد سبزواری نمایان شده است، عنوان کرد:شور، حماسه، معرفت و حکمت  در شعر استاد سبزواری جاری و ساری است.
علیرضا قزوه شاعر انقلاب نیز در این مراسم گفت: در زمانی که بسیاری از شعر انقلاب دوری می کردند استاد سبزواری تلاش کرد تا جایگاه شعر انقلاب مستحکم، والا و پویا شود.
وی با بیان اینکه  استاد سبزواری نقش مهمی در پویایی شعر انقلاب اسلامی داشت ، یادآورشد:سرود های استاد سبزواری نمایش حماسه های مردم در روزهای پرتلاطم و پر التهاب انقلاب اسلامی است .

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*