كد مطلب: 1841
تعداد بازدید : 2518
تاريخ انتشار: دوشنبه 1 تیر 1394 ساعت 14:06
آخرین بروزرسانی:

خبر خوش برای طلبکاران موسسه میزان

قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی گفت: با تدابیر اتخاذ شده برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری منحل شده میزان، این افراد به پول خود می رسند.

میرعلم سیدی قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی گفت: با انحلال این موسسه مالی از سوی بانک مرکزی، بانک صادرات ایران پرداخت مطالبات سپرده گذاران این موسسه را عهده دار شده است.

وی اظهار داشت: قطعا بانک صادرات با فروش اموال منقول و غیرمنقول این موسسه مالی و اعتباری، طلب تمام سپرده گذاران آن از جمله سپرده گذاران خراسان شمالی را پرداخت خواهد کرد.

به گفته وی سپره گذاران باید برای دریافت مطالبات خود قدری صبوری پیشه کنند تا حق و حقوق آنها با تمهیدات ایجاد شده پرداخت شود.

قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی افزود: هم اکنون براساس حکم دادگستری استان خراسان رضوی، به عنوان محل اصلی فعالیت موسسه مالی و اعتباری میزان، مدیران این موسسه در بازداشت هستند و دستگاه قضا نیز حق و حقوق مردم را تمام و کمال از این موسسه دریافت می کند.

سیدی انحلال این موسسه را به دلیل بیکاری حدود دو هزار کارمند آن قدری شتابزده خواند و اظهار کرد: باید مسوولان نظارتی پیش از فعالیت این نوع موسسات اقدام لازم را برای جلوگیری از این مشکلات انجام می دادند.

وی افزود: در شرایطی که این موسسه از چند سال قبل فعالیت داشته و کارمندانی را استخدام کرده، تعطیلی یکباره آن موجب بیکاری کارمندان این بنگاه اقتصادی شد.

موسسه مالی و اعتباری میزان ماه گذشته با تصمیم بانک مرکزی منحل و هیات پنج نفره ای برای رتق و فتق امور این موسسه و پرداخت مطالبات مردم تعیین شد.

این موسسه مالی و اعتباری در دهه ۷۰ در استان خراسان فعال شد و با حدود ۶۰ شعبه در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی فعالیتش را ادامه داد.

به گزارش ساعت 24، گفته می شود میزان منابع بانکی این موسسه مالی و اعتباری حدود ۷۵ هزار میلیارد ریال بوده که چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این منابع مربوط به ۸۰ هزار سپرده گذار در استان خراسان شمالی است.


نظرات (1)

توسط سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 11:41
پدر بنده در سال 82 فوت شد و از انجا که برادر کوچک داشتم سرپرستی دادگستری سبزوار ما را الزام به باز کردن سپرده در میزان کرد و مبالغ سهم الارث وارد این حساب شد و ما التماس که در آن سال اتفاق صندوق محمد رسول ا... برای این صندوق پیش نیاید و دادگستری منکر حتی پیشنهاد دادیم در بانک ملی سپرده گذاری کنیم اما به هیچ عنوان قبول نکردند. و الان در سن جوانی متولد71 پول بلوکه شده میزان و انکار وابستگی میزان به دادگستری خودتان قضاوت کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*