كد مطلب: 1891
تعداد بازدید : 1484
تاريخ انتشار: دوشنبه 8 تیر 1394 ساعت 11:38
آخرین بروزرسانی:

سبحانی فر

دادستانی کل کشور برای حفظ حقوق سپرده‌گذاران میزان دخالت کند

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی خواستار دخالت دادستانی کل کشور برای حفظ حقوق سپرده‌گذاران موسسه میزان شد.
11

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با فارس  با بیان اینکه مسئله موسسه میزان تبدیل به یک بحران اجتماعی و امنیتی شده است، اظهار کرد: انتظار ما از دادستانی کل کشور این است که به این مسئله ورود جدی پیدا کند تا حقوق سپرده‌گذاران میزان تضییع نشود.

وی با بیان اینکه براساس قانون و دستورالعمل‌های بانک مرکزی موسسات مالی و اعتباری باید مجوزهای لازم را برای فعالیت‌های خود بگیرند، تصریح کرد: بانک مرکزی در این زمینه عزم جدی دارد و به تمام موسسات مالی و اعتباری بدون مجوز هم اخطارهای لازم داده شده تا آنها نیز مجوز بگیرند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه موسسات مالی و اعتباری باید خود را با ضوابط جدید بانک مرکزی تطبیق دهند تا آرامش بیشتری بر بازار سرمایه حاکم شود، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که اخیرا در بازار پولی کشور مطرح شده مسئله موسسه مالی و اعتباری میزان بوده که بر اساس آنچه که شنیده شده مسئولان این موسسه نمی‌خواهند خود را با شرایط بانک مرکزی تطبیق دهند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات موسسه مالی و اعتباری میزان هر چه سریعتر باید حل شود، اعلام کرد: انتظار ما از دادستانی کل کشور و دادستان استان خراسان رضوی این است که با این موسسات طوری برخورد کنند که حقوق مردم و کارکنان این موسسه تضییع نشود.

سبحانی‌فر با بیان اینکه بانک مرکزی اعلام کرده که حاضر است از محل وثیقه‌ها و اموال موسسه میزان اعتباری را در اختیار بانک صادرات برای پرداخت مطالبات مردم قرار دهد، گفت: متاسفانه مرجعی که باید این عاملیت را برعهده بگیرد و پول را از بانک مرکزی گرفته و از طریق بانک صادرات پرداخت کند وجود ندارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می‌رود دادستانی کل کشور و یا استان به عنوان یک مرجع قانونی عاملیت و وکالت این کار را بر عهده بگیرند، اضافه کرد: یکی از مسائلی که انحلال موسسه میزان را به وجود آورده مسئله بیکار شدن کارکنان آن است که انتظار می‌رود این وضعیت ساماندهی و در موسسات و بانک‌های دیگر این افراد به کار گرفته شوند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*