كد مطلب: 14373
تعداد بازدید : 207
تاريخ انتشار: چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 17:01
آخرین بروزرسانی:

دانشکده فناوری‌های زیستی در دانشگاه سبزوار ایجاد می‌شود

دانشکده فناوری‌های زیستی در دانشگاه سبزوار بر‌اساس تفاهم‌نامه منعقد‌شده بین ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار ایجاد خواهد شد.
636523905559754854

به گزارش  مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار با هدف تشکیل دانشکده فناوری‌های زیستی و فراهم‌کردن بستر آشنایی دانشجویان و اساتید دانشگاه با اولویت‌های زیست فناوری در حوزه سلامت به امضا رسید.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت بالای شهر سبزوار، گفت: این شهر ظرفیت‌ها و پتانسیل بالایی دارد که می‌تواند مشکلات منطقه را به خوبی حل کند.

وی افزود: باید در جهتی حرکت کنیم که با اقدامات صورت گرفته، ثروت و اشتغال‌زایی را در منطقه سبزوار افزایش داده و مشکلات را کم کنیم.

به گفته قانعی، تفاهم‌نامه مذکور نیز با هدف رفع مشکلات منطقه سبزوار و توسعه اشتغالزایی و ثروت آفرینی به امضا می‌رسد تا به کمک آمایش سرزمین و تخصیص بودجه مناسب توسط صندوق توسعه زیست فناوری اقدامات لازم را در این منطقه انجام دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: باید به کمک این تفاهم‌نامه در معیشت مردم منطقه تغییر ایجاد کنیم و فناوری‌های نوین را در خدمت زندگی و خلق ثروت درآوریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ادامه داد: ستاد، هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم را از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عهده می‌گیرد تا هر چه زودتر این اتفاق خوب و حیاتی در منطقه سبزوار بیفتد.

در این تفاهم‌نامه آمده است: فراهم کردن بستر آشنایی دانشجویان و اساتید دانشگاه با اولویت‌های زیست فناوری در حوزه سلامت، هدایت دستاورهای پژوهشی حوزه زیست فناوری به منظور برطرف کردن نیازها و مشکلات کشور، کمک به تجاری‌سازی علوم زیستی از طریق آموزش، زمینه‌سازی جهت برقراری ارتباط موثر دانشگاه و صنعت در حوزه زیست فناوری سلامت و آگاه‌سازی عمومی جامعه در حوزه زیست فناوری از جمله همکاری‌هایی است که با انعقاد این تفاهم‌نامه بین ستاد و آن دانشگاه صورت می‌گیرد.

در راستای اجرای این تفاهم‌نامه کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان ستاد و دانشگاه تشکیل و برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرایی‌شدن مفاد این تفاهم‌نامه صورت گرفت.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*