كد مطلب: 14336
تعداد بازدید : 334
تاريخ انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396 ساعت 10:09
آخرین بروزرسانی:

دغدغه مندیم!!

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار با اشاره به عملکرد سه ماه شورای پنجم اظهارداشت:اعضاء شورای اسلامی شهر در زمینه توسعه، عمران، گردشگری، محط زیست ... دغدغه های زیای دارند.
photo_2017-12-13_14-

زهرا بخشی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته سیمای عمرانی شهر سبزوار دچار دگرگونی شده است،اظهارداشت: در چند سال اخیر ناظرین شهرداری در حوزه ساخت و سازها ضعیف عمل کرده ان و این موضوع سبب شده تا ساختمان های چند طبقه در کوچه هایی با عرض کمتر از 6 متر احداث شود.

بخشی با بیان اینکه شورای شهر سبزوار در زمینه نظارت بر حوزه عملکرد ناظرین شهرداری دغدغه مند است، تصریح کرد: توجه به نغییر سیماو منظر شهر سبزوار در بخش بناها، میادین و مبلمان شهری مورد نوجه شورای پنجم قرار دارد.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر سبزوار در حوزه استفاده از متخصصان دغدغه داشت، اضافه کرد: در همین راستابرنامه ریزی شد تا برای نخستین بار در هر کمیسیون شورای شهر چند کمیته تخصصی با حضور کارشناسان و متخصصان ایجاد شود که هم اکنون کارگروه های مختلفی در زیرمجموعه کمیسیون های فرهنگی و گردشگری و ایثار و مقاومت در شورا تشکیل شده است.

** ایجاد مرکز پژوهش های شورای شهر سبزوار

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های در دست اقدام ما ایجاد مرکز پژوهش ها در شورا است که در همین راستا طرحی تدوین در اختیار اعضاء قرار گرفته است.

وی افزود: در این راستا از اعضاء خواسته شده تا برنامه های خود را در کمیته ها و کمیسیون های شورا مورد بررسی قرار دهند تا سازوکاری مناسب برای ایجاد این مرکز فراهم شود.

بخشی با بیان اینکه در گذشته برای کمیسیون های شورای اسلامی شهر سبزوار شرح وظیفه ای مشخص نشده است، یادآور شد: برای نخستین بار در طول مدت شورای شهر سبزوار نیز از اعضاء خواسته شده تا شرح وظایف کمیسیون های مروبوطه را تعیین کنند تا کمیسیون ها با توجه به این شرح وظایف فعالیت کنند.

 **تعیین تکلیف پروژه های شهرداری

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار با اشاره به دغدغه شورای اسلامی شهر سبزوار در زمینه فعالیت های عمرانی در شهر ،عنوان کرد:پروژه های عمرانی شهرداری بایستی تعیین تکلیف شوند و براساس ضرورت ها پروژه های شهر را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حال تهیه گزارشی در خصوص پروژه های عمرانی است، ادامه داد: با توجه به این گزارش می توان اعتبارات عمرانی در پروزه هایی که اولویت های مهمترین برخوردارند هزینه کرد.

بخشی به نشست های کارگروه اقتصادی شهرداری سبزوار نیز اشاره کردو گفت: در این کارگروه ظرفیت های اقتصادی شهر سبزوار در حوزه گردشگری، شهری و تاریخی مورد بررسی قرار گرفته و تسهیلات ویژه ای از سوی شورا و شهرداری برای حضور سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

وی افزود:شهرداری و شورای اسلامی شهر سبزوار از حضور هر سرمایه گذاری در شهرستان حمایت می کند و در این زمینه آماده همکاری با سرمایه گذاران هستیم.

بخشی گفت: برگزاری همایش های فرهنگی در هفته دفاع مقدس، تشکیل زنجیره انسانی در دفاع از خلیج فارس و همایش های فرهنگی مختلف از جمله برنامه هایی است که شورا و شهرداری در مدت سه ماه گذشته درآن مشارکت داشته اند.

**قیمت پسماند کاهش میابد

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار  با اشاره به برخی شایعات در مورد حذف هزینه پسماند افرود: این هزینه حذف نمی شود، بلکه کاهش میابد.

وی گفت: بررسی ها نشان می دهد میزان تولید زباله در شغل های مختلف متفاوت است و در این زمینه برنامه ریزی شده تا هزینه پسماند مشاغلی که زباله بیشتری تولید می کنند، افزایش یابد. همچنین هزینه پسماند خانواده هایی که تعداد نفرات آنها کمتر از میانگین چهارنفر است، کاهش میابد.

بخشی با اشاره به هزینه کرد بودجه شهرداری سبزوار افزود: زیر هزینه های صورت گرفته توسط شهرداری در پایان آذرماه به سع و نظر مردم می رسدو شهروندان در جریان هزینه ها قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اعضاء شورای اسلامی شهر سبزوار  براساس قانون ماهانه 29میلیون ریال حقوق می گیرندکه این هزینه نیز بابت حق جلساتی است که به اعضاء شورا پرداخت می شود.

انتخاب شهردار سیاسی نبود

وی با اشاره به برگزاری جلسات انتخاب شهردار سبزوار گفت: مسیح الله معصومی، دکتر احمدی و سید علی کوشکی به عنوان گزینه های نهایی شهرداری سبزوار مطرح شدند که در نهایت شورا با توجه به تجربه و برخی معیارها سید علی کوشکی را انتخاب کرد.

بخشی تاکید کرد: انتخاب شهردار سبزوار توسط شورا به هیچ عنوان سیاسی نبود و تنها براساس تخصص و تجربه صورت گرفته است.

بخشی ادامه داد: شورای اسلامی شهر سبزوار دغدغه های زیادی در حوزه توسعه و عمران شهری دارد و برای استفاده از ظرفیت های شهرستانبه دنبال راهکارهای کاربردی و اجرایی است.


نظرات (1)

توسط شنبه 2 دی 1396 ساعت 13:56
با سلام خدمت سرکار خانم بخشی سخنگوی شورای سبزوار فرموده اید انتخاب شهردا سیاسی نبوده است . توهین به شعور شهروندی تا این اندازه مقداری به خودتان بیاید .

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*