كد مطلب: 15510
تعداد بازدید : 92
تاريخ انتشار: سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 10:59
آخرین بروزرسانی:

سبحانی‌فر:

دولت الکترونیک شبکه های فساد را از بین می برد

رییس کمیته ارتباطات مجلس، از بازدید کمیسیون صنایع از نمایشگاه الکامپ خبر داد.
446536256_176867

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ در تهران، گفت: کمیسیون صنایع امروز از نمایشگاه الکامپ بازید می کند و از نزدیک با مشکلات و مسائل استارت آپ ها و اَپ های داخلی آشنا می شود.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: اعضای کمیسیون در این بازدید با دستاوردهای دولت الکترونیک آشنا شده و این موضوع که چه میزان توانسته در کشور موفقیت آمیز باشد و دستگاه های اجرایی مختلف چه میزان پایگاه های داده های خود را در این زمینه تکمیل کرده اند، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کمیسیون صنایع و کمیته ارتباطات مجلس با جدیت به دنبال این است که دولت الکترونیک را با توجه به تکمیل بودن زیرساخت ها تمکیل کند و قوای مختلف به مرکز ملی تبادل اطلاعات وصل شوند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر دولت الکترونیک تکمیل شود فساد در کشور کاهش یافته و این سیستم یکپارچه جایگزین شبکه های فسادی که توسط دست انجام شده می شود و می توان این شبکه ها را از بین برد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه ها باید اطلاعات خود را در دولت الکترونیک به اشتراک بگذارند، افزود: مجلس به جد نظارت بیشتری برای به اشتراک گذاری داده های سازمان ها خواهد داشت تا خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه شود و این بخش را بیش از گذشته تقویت کنیم، چراکه عامل پیشرفت کشور است.

 رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی دستگاه های اجرایی در اشتراک گذاری خدمات دولت الکترونیک کم کاری می کنند، تصریح کرد: براساس برنامه ششم توسعه باید در حوزه فناوری اطلاعات به رشد قابل توجهی رسید و این هدف در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال شود.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*