كد مطلب: 10991
تعداد بازدید : 549
تاريخ انتشار: یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 ساعت 12:39
آخرین بروزرسانی:

سرپرست اداره راه و شهرسازی سبزوار

رفع تصرف ۱۸۰ هکتار از اراضی ملی در دو سال گذشته

سرپرست اداره راه و شهرسازی سبزوار گفت:180 هکتار از اراضی ملی در شهرستان سبزوار و شهرستان جغتای در دوسال گذشته رفع تصرف شد.
6218624_151

 

به گزارش سبزوارما به نقل از  باشگاه خبرنگاران ؛ حبیب مسکنی افزود: با توجه به منویات و فرمایشات مقاوم معظم رهبری درباره حفاظت از بیت المال و علی الخصوص توجه به اراضی ملی که منابع طبیعی و بزرگترین سرمایه کشور محسوب می‌شوند، اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار، همگام با سایر دستگاه‌های مرتبط اقداماتی را در راستای صیانت از اراضی ملی و رفع تصرف اراضی متصرفه، انجام داده است.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۴ واحد گشت یگان حفاظت اراضی اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار به طور مستمر در حال گشت‌زنی در اراضی ملی و دولتی شهرستان می‌باشد.

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار از تشکیل بیش از ۱۶۰ پرونده در حوزه تصرف اراضی و زمین‌خواری طی دوسال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: این پرونده‌ها در حال رسیدگی است و احکام تعداد زیادی از آن‌ها صادر شده است و یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در شهرستان سبزوار، تمام تلاش خود را در راستای جلوگیری از تعدی و تجاوز افراد سودجو و فرصت‌طلب به کار می‌گیرد.

حبیب مسکنی با اعلام اینکه شهرستان سبزوار در جلوگیری و رفع تصرف اراضی ملی در سطح استان خراسان رضوی پس از مشهد مقدس، برترین شهرستان استان است، افزود: طی دو سال گذشته در این شهرستان گزارش تصرف بیش از ۱۳۸ هکتار از اراضی ملی اعلام و پرونده‌های لازم برای این موارد تشکیل شد.
 
وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده بیش از ۱۲۵ هکتار از این اراضی رفع تصرف شد که از این مقدار، برای حدود ۱۰ و نیم هکتار از اراضی تصرف شده، حکم قلع بنا صادر شده است.
 
سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار از رفع تصرف بیش از ۵۴ و نیم هکتار از اراضی ملی تصرف شده در شهرستان جغتای نیز خبر داد و افزود: برای همه این اراضی حکم رفع تصرف و خلع ید صادر شده و همچنین برای ۲۶ و نیم هکتار از این اراضی احکام جداگانه در راستای قلع و قمع بنا صادر شده است.


نظرات (1)

توسط دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 7:53
باسلام خدمت بزرگواران جناب ریاست مجترم اداره راه و منابع طبیعی .شما اگر می خواهید اعمال قانون کنید . چرا جلو اراضی واگذار شده روستای خیرآباد که تمامی آنرا توسط دهدار محترم به کارکنان فرمانداری با قیمت ناچیز واگذار شده نمی گیرید .ضمنا ماشالله به این منابع طبیعی با جناب اخوندی که هر کی هر کاری دوست داره در طبیعت و گرفتن اراضی ملی انجام میده و جناب آخوندی در پشت میز خود نشسته تا چند ماه دیگر خدمت بی لیافتش تموم بشه

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*