كد مطلب: 174
تعداد بازدید : 3827
تاريخ انتشار: چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 09:25
آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 20 اسفند 1393 ساعت 09:26

سبحانی فر :

رکود ساخت و ساز،زندگي کارگران سبزواري را فلج کرد

عضو فراکسيون کار و کارگري مجلس گفت: رکود حاکم بر بازار ساخت و ساز، زندگي کارگران ساختماني را فلج کرده است.
10

 «سبحاني فر» دوشنبه شب در همايش انجمن صنفي کارگران ساختماني سبزوار گفت: زندگي بخش زيادي از کارگران ساختماني ما در استان به دليل افت ميزان ساخت و سازها تحت تاثير قرار گرفته و معيشت آنان در وضعيت خطرناکي قرار دارد. وي با بيان اين که وجود برخي قوانين در گذشته سبب شده تا شاهد رکود بازار ساخت وساز ها باشيم تصريح کرد: کارگران ساختماني امروز با ۳ مشکل مهم اشتغال،بيمه و مسکن دست وپنجه نرم مي کنند. وي با بيان اين که در گذشته قانوني مصوب شده بود که براساس آن براي بيمه کردن کارگران 20 هزار تومان از هر کارفرمايي گرفته مي شد يادآورشد: متاسفانه اجراي اين قانون سبب شده بود تا بخش زيادي از ساخت و سازها در ابعاد مختلف در کشور متوقف شود.

وي با بيان اين که در همين زمينه طرحي در فراکسيون کار و کارگري با همکاري نمايندگان مجلس در راستاي شکستن رکود بازار کار ساختماني تهيه شد ادامه داد: در اين طرح به جاي دريافت 20 هزار تومان در هر متراژ براي بيمه کارگران،هزينه بيمه کارگران پرداخت مي شود. وي با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته در زمينه افزايش سهم بيمه کارگران نيز گفت: متاسفانه امسال به دليل بروز برخي مشکلات اين سهميه ابلاغ نشده است. در ادامه اين جلسه رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي سبزوار با اشاره به فعاليت 8 هزار کارگر ساختماني اظهارداشت: متاسفانه رکود ساخت و سازها در شهرستان سبب بيکاري کارگران ساختماني شده است. عقيل مختاري با بيان اينکه خشکسالي هاي اخير و آسيب ديدن بخش کشاورزي تاثير زيادي بر کوچ افراد از روستاها به شهر گذاشته و موجب افزايش حاشيه نشيني در اطراف سبزوار شده است ،تصريح کرد: متاسفانه اين افراد هنر و حرفه خاصي ندارند و به همين دليل به سمت کارگري و کار ساختماني روي مي آورند که اين مسئله نيز سبب افزايش بيکاري در سطح اين جامعه شده است. وي با بيان اين که در مدت اخير نيز ميزان درخواست ها براي ساخت و ساز در شهرستان رکود نسبي داشته يادآورشد: متاسفانه اين رکود نيز بر بيکاري بخش زيادي از کارگران ساختماني تاثير جدي گذاشته است.

رئيس تامين اجتماعي سبزوار هم با اشاره به ابلاغ نشدن سهميه بيمه کارگران ساختماني در سال ۹۳ اظهارداشت: سهم سبزوار سالانه 500 نفر بود که متاسفانه امسال اين سهم به هيچ عنوان به شهرستان و حتي استان ابلاغ نشد. سيدآبادي با بيان اين که بيش از 8 هزار کارگر ساختماني در شهرستان سبزوار مشغول به کار هستند ادامه داد: ميزان کارگران ساختماني در شهرستان بيش از ديگر نقاط است و همين عامل سبب شده تا ميزان سهميه بيمه اي هم که به ما داده مي شود کفاف اين تعداد کارگر را ندهد. وي بابيان اين که امروزه کارگراني که از تمکن مالي خوبي برخوردارند مي توانند خود را بيمه آزاد خويش فرمايي کنند گفت:متاسفانه امروز مشاهده شده افرادي از نعمت بيمه کارگران ساختماني بهره مند هستند که کارگر نيستند و خود را به جاي کارگران ساختماني معرفي کرده اند.

رئيس انجمن کارگران ساختماني سبزوار با اشاره به رکود سنگين در بخش ساختمان و بيکار شدن عده زيادي از کارگران ساختماني اظهارداشت: از سال گذشته رکود سنگيني بر بازارکار حاکم شده که اين ميزان امسال افزايش جدي داشته است.جليلي راد با بيان اين که اين رکود سنگين سبب بيکار شدن بخش زيادي از کارگران ساختماني در شهرستان شده تصريح کرد:متاسفانه شهرداري سبزوار با پلمب واحد هاي ساختماني سبب شده تا اين رکود دوچندان شود.خراسان


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*