كد مطلب: 93
تعداد بازدید : 1303
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 22:51
آخرین بروزرسانی:

سبحانی فر

زعفران ایران نیازمند برندسازی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برندسازی محصولات داخلی سبب توسعه و رشد اقتصادی کشور می‌شود، گفت: یکی از محصولاتی که باید نسبت به برندسازی آن توجه جدی داشت، مسئله برندسازی محصول زعفران است.
th_b_image_news_8965

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه مسئله برندسازی از مهم‌ترین مبانی و فرمول‌های اقتصادی در کشور است، اظهار داشت: توجه به مسئله برندسازی سبب معرفی کالاها به مردم و مصرف‌کنندگان می‌شود و این امر تشخیص نوع کالا را برای افراد آسان‌تر می‌کند.
وی با بیان اینکه برندسازی می‌تواند سبب ادامه حیات یک محصول و کالا شود، تصریح کرد: امروز در کشور ما محصولات متنوع و بی‌نظیری وجود دارد که به نقاط مختلف جهان صادر می‌شوند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید در میدان صنعت برندسازی به صورت جدی وارد و برای تولیدات داخلی برندهای متناسبی را طراحی کند، خاطرنشان کرد: این عمل سبب معرفی صحیح محصولات ایرانی به بازارهای جهانی و مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی می‌شود که ثمره آن توسعه و رشد اقتصادی کشور است.
سبحانی‌فر با بیان اینکه یکی از مبانی مهم اقتصاد مقاومتی توجه جدی به رشد و توسعه اقتصادی است، افزود: برای رسیدن به این مسئله ما باید به محصولات و تولیدات داخلی توجه جدی داشته باشیم تا استقلال اقتصادی کشور حفظ شود.
وی با بیان اینکه حفظ این استقلال اقتصادی در گرو معرفی محصولات و تولیدات به کشورهای دیگر با برندهای ایرانی است، عنوان کرد: توجه به مسئله برندینگ سبب معرفی محصولات داخلی به مصرف‌کنندگان و جلوگیری از عرضه محصولات ایرانی با برندهای دیگر کشورها می‌شود که ثمره آن داشتن یک بازار مصرف داخلی و رشد اقتصادی است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به محصول زعفران افزود: یکی از محصولاتی که باید نسبت به برندسازی آن توجه جدی داشت، مسئله برندسازی محصول زعفران است.
وی با بیان اینکه امروز ایران به عنوان کشور تولیدکننده زعفران به لحاظ کمی و کیفی در جهان شناخته می‌شود، ادامه داد: متاسفانه گاها شنیده می‌شود که زعفران تولید شده در کشور ما با نام و برند کشور دیگری بسته‌بندی و صادر می‌شود.
سبحانی فر با اشاره به اینکه اگر برای همین محصول زعفران یک برند مناسب طراحی و پیش‌بینی شود جلوی صادرات آن توسط برندهای دیگر کشورها گرفته می‌شود، گفت: یکی از محصولات دیگری که امروز ایران در تولید آن سرآمد است پتروشیمی و مواد شیمیایی است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه برندسازی مناسب در زمینه این محصولات می‌تواند جلوی فروش آنها به نام سایر کشورها را از بین ببرد، اظهار داشت: اگر این کار صورت بگیرد کشوری نمی‌تواند محصول ما را به نام خود ثبت و ضبط کند و در بازارهای جهانی به فروش برساند، اقدامی که امروز متاسفانه در زمینه زعفران انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه برندسازی امروز یک صنعت مهم در جهان است، ادامه داد: توجه به برندینگ می‌تواند جایگاه محصولات ما را در بازارهای داخلی و خارجی تثبیت کند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*