كد مطلب: 15
تعداد بازدید : 2321
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 20:24
آخرین بروزرسانی:

داود گلی

سیاسیون هم روزه بگیرند

سرانجام ماه مبارک رمضان ، پرفضیلت‌ترین ماه سال فرا رسید.این ماه اگر چه در ذهن اغلب ما از منظر اعمال و عبادات ، ماه خاص و ویژه ای است اما بدون شک نمی‌توان برکات و ویژگی‌های ماه مبارک رمضان را منحصر در اعمال عبادی فردی دانست. این ماه همان‌گونه که برای تک تک آحاد جامعه می‌تواند بهانه ای برای آلایش از گناهان و کژی ها باشد برای کل جامعه وبویژه سیاسیون و دولت مردان – به مفهوم عام آن – هم می‌تواند چنین فرصت مغتنمی را فراهم کند.
th_b_image_ac1_60

رمضان می‌تواند فرصتی باشد تا همه مسئولین و سیاسیون به خود بیایند و در گفتار و رفتار خود بیش از قبل دقت کنند. آن‌هایی که خواسته یا ناخواسته حرف‌هایی می‌زنند که نتیجه ای جز شکسته شدن وحدت ملی ندارد ، نتیجه ای جز شاد شدن دل دشمنان این کشور و نظام ندارد ، بد نیست در آغاز ماه رمضان کمی تأمل کنند. مطابق روایات وارده از ائمه هدی (ع) در ماه مبارک ، شیاطین در غل و زنجیر می‌شوند. این بدان معنا است که هر گناهی که از آدمی سر می‌زند نتیجه درون فاسد و خراب اوست و نه وسوسه شیاطین. آقا و خانمی که امروز بخشی از پازل سیاست و مدیریت این کشور هستی ! متوجه باش که اگر موضع گیری شما بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام بود ، باید درونت را واکاوی تا متوجه شوی ریشه این کژ رفتاری‌ات در کجاست ؟ شاید در عافیت طلبی و تجمل گرایی باشد که برخلاف هشدارهای صریح حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری گریبانت را گرفته است. شاید از غرور کاذبی باشد که از رای مردم ، اسیر آن شده ای .شاید از بصیرت نداشته ای باشد که به خاطر لذت دوروزه دنیا هیچ گاه در صدد کسب آن بر نیامدی ، خلاصه ماه رمضان فرصت مغتنمی است برای همه.
آقای اصولگرایی که از این واژه مقدس صرفاً برای منافع شخصی استفاده می‌کنی ! آقای اصلاح طلبی که هیچ گاه در پی اصلاح واقعی نبودی ! ملی گرایی که نه ملت و نه ایران برایت پشیزی ارزش ندارد ! ماه مبارک رمضان را قدر بدانید و بیایید از این غربال الهی برای صاف کردن دل‌های ناپاکتان بهره ببرید.
مسئولینی که قدر و منزلت این ملت بزرگ و ارزشمند را نمی‌دانید و هنوز باور ندارید که آن‌ها ولی نعمت شما هستند ، در ماه رمضان فقط روزه نگیرید که گرسنه و تشنه باشید بلکه از این تشنگی و گرسنگی به قیامتی بیندیشید که همه رفتار و گفتار و موضع گیری‌های شما در بوته الهی قرار خواهد گرفت و آن روز عبور از صراط بسیار سخت خواهد بود.
هر چند حدود یک سال دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وقت است اما این آخرین رمضان تا آن موقع است.بد نیست برخی روزه سکوت بگیرند و حرف‌هایی نزنند که زمینه ساز التهاب در آینده شود.روزه سکوت گرفتن سیاسیون به ویژه آن‌هایی که از روی نادانی و یا از سر علم و آگاهی ، بوق دشمن در داخل هستند ، بسیار بیشتر از روزه رمضان ثواب دارد چرا که ملتی از سکوت آن‌ها در امان هستند.
ماه رمضان ماهی است که به عید فطر وصل می‌شود. عیدی که همه باید به فطرت الهی برگردند. عید وحدت همه مؤمنان. سیاسیون ماه مبارک رمضان را فرصتی برای همدلی و همگرایی ملی بدانند و تنها در این راه تلاش کنند. م (ص) فرمودند : صوموا تصحوا روزه بگیرید تا سلامت باشید. امروز روزه سیاسی برای برخی ، سلامتی است ، آن هم نه برای خودشان که برای همه


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*