كد مطلب: 1648
تعداد بازدید : 1452
تاريخ انتشار: دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 10:13
آخرین بروزرسانی:

شهرداری باید پاسخگوی مشکلات کشتارگاه دام سبزوار باشد

معاون عمرانی فرماندار سبزوار با تاکید بر ضرورت احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان گفت: شهرداری باید پاسخگوی مشکلات کشتارگاه دام سبزوار باشد

محمد کلاته در گفت‌وگو با  فارس  با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای نیمه صنعتی شدن کشتارگاه دام سبزوار اظهارداشت: خوشبختانه از زمانی که بخش خصوصی به عنوان متولی بحث کشتارگاه سرمایه‌گذاری خود را در این حوزه انجام داد شاهد مرمت سالن کشتار و ذبح بهداشتی دام هستیم.

وی با بیان اینکه مسائل غیر بهداشتی گذشته حل شده است، تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات موجود امروز کشتارگاه دام مسئله فاضلاب آن است که با توجه به گزارشات مختلف از سوی ادارات نظارتی شهرستان، بازدیدهایی در این زمینه صورت گرفته و قرار شد تا شهرداری و پیمانکار آن نسبت به ایجاد حصار در اطراف حوضچه‌های جمع آوری ضایعات اقدام کند.

معاون عمرانی فرماندار سبزوار با بیان اینکه مسئله ضایعات حاصله از کشتار دام دارای مشکلات بهداشتی زیادی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شده دستگاه‌های نظارتی باید با دقت بیشتری بر وضعیت کشتارگاه نظارت کنند.

کلاته با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود کشتارگاه مسئله آب شرب مورد نیاز آن بود افزود: با هماهنگی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته چاه آبی از امور ناحیه آب سبزوار در منطقه شناسایی و به کشتارگاه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه کشتارگاه نیمه صنعتی فعلی پاسخگوی نیاز تامین گوشت مورد نیاز شهرستان نیست عنوان کرد: با وجود اینکه مشکلات بهداشتی حل شده اما هنوز نا به‌ هنجاری‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که متاسفانه هر چه در این کشتارگاه هزینه هم صورت می‌گیرد باز این مشکلات حل نمی‌شود.

معاون فرماندار سبزوار با بیان اینکه تنها راه حل برون رفت از مشکلات فعلی احداث کشتارگاه صنعتی دام سبزوار است عنوان کرد: متاسفانه در گذشته مشکلاتی برای احداث این کشتارگاه پیش آمد و فردی که متقاضی اجرای طرح در سبزوار بود بخش از وام پرداختی برای احداث کشتارگاه را دریافت و کار را رها کرد.

وی با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در گذشته تخصیص یافته بود گفت: از این میزان مبلغی در حدود 800 میلیون تومان توسط سرمایه گذار قبلی دریافت شده بود که با پیگیری های صورت گرفته بانک عامل و پرداخت کننده وام از او شکایت کرده  و اموالی هم که در شهرستان و در محل اجرای پروژه مانده بود ضبط شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه کشتارگاه صنعتی سبزوار چند سرمایه گذار دیگر نیز مراجعه داشته اند افزود: در نهایت تصمیم بر این شده تا شهرداری خود متولی اجرای این پروژه شود که بروکراسی‌های اداری سبب شده تا صدور مجوزهای لازم برای اجرای طرح به تاخیر افتد.

کلاته با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته مجوزهای لازم برای اخذ زمین در استانداری شده اضافه کرد: شهرداری سبزوار اعلام کرده که برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در راستای اجرای پروژه ساخت کشتارگاه صنعتی آماده است.


نظرات (1)

توسط چهارشنبه 6 خرداد 1394 ساعت 8:29
سلام خدمت دوستان زمانی که شورا توان رویارویی با پدیده ای به نام مافیای قدرت در شهرداری را نداشته و طالبی و دارو دسته اون با ایجاد مافیای قدرت در حال حیف م میل کردن سرمایه های شهرداری در مطربی و ..... هستند و با پول همین مردم رسانه های محلی رو میخرند و مطالب به نفع خودشونو انعکاس میدند و در حوضه روابط عمومی و فرهنگی زد و بند های جدیدی به نام کارگزار انجام میدند شما چه توقعی دارید اقای مقصودی اصلاحات رو از شورا شروع کنید و دوم اینکه مگه روزی که کشتارگاه افتتاح شدکلیه مسئول به دعوت معاونت خدمات شهری و شخص شهردار در محل کشتارگاه حضور نداشتند چرا سکوت کردند چرا مطلبی رو گه الان هست عنوان نکردند

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*