كد مطلب: 15527
تعداد بازدید : 101
تاريخ انتشار: سه شنبه 6 شهریور 1397 ساعت 11:16
آخرین بروزرسانی:

سبحانی فر:

شورای رقابت به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن زد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعلام خبر بازنگری و افزایش قیمت خودرو در برنامه سیما توسط رییس شورای رقابت به معنای مجوز دولت برای جهش قیمت، دامن زدن به التهابات قیمتی بازار و از بین بردن امنیت روانی مصرف کنندگان خودرو بود.
201610100051140474

رمضانعلی سبحانی‌فر گفت: نظام عرضه و تقاضا به صورت طبیعی تعیین کننده قیمت کالا و خدمات است اما به دلیل غیرعادی بودن وضعیت تولید، صنعت و اقتصاد کشور نمی‌توان این قاعده اقتصادی را پیاده کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: بازار تولید، توزیع و مصرف خودرو باید حتما کنترل شود اما مدیریت بازار به این معنا نیست که رییس شورای رقابت  در برنامه خبری سیما از احتمال بازنگری و افزایش چندباره قیمت خودرو سخن بگوید. شرایط اقتصادی و وضعیت بازار خودرویی کشور به گونه ای نیست که بتوان از افزایش قیمت صحبت کرد.

وی افزود: بخشی از قیمت خودرو متاثر از مواد اولیه و قطعات خودرویی است که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود علاوه بر آن به دلیل داخلی بودن سایر مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان از قبیل پتروشیمی، فولاد و مس، قیمت این اقلام متاثر از نوسانات نرخ ارز نیست که بخواهد بهانه‌ای برای افزایش قیمت خودرو باشد، حتی کاهش قیمت برخی از این مواد مثل فولاد موجب کاهش هزینه تولید هر دستگاه خودرو در این بخش می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: شورای رقابت و رییس آن نباید به گونه‌ای صحبت کند که به التهابات قیمتی بازار خودرو دامن بزند. اعلام بازنگری و افزایش قیمت خودرو در برنامه سیما به معنای مجوز دولت برای  جهش قیمت، دامن زدن به التهابات قیمتی بازار و از بین بردن امنیت روانی مصرف‌کنندگان خودرو  است.
منبع : ایسنا


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*