كد مطلب: 75
تعداد بازدید : 2246
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 21:58
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 22:00

سایت بهمن آباد

صحرای بهمن آباد

صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
th_b_image_ac2_104

پرآبی قنات بهمن آباد تا چند دهه پیش به قدری بود که زمین های جنوبی را تا جایی که قابل کشت می نمود، زیر کشت می برده است. مردمان روزگار نه چندان قدیم بهمن آباد که هنوز مساله «مهاجرت» به شهرها پیش نیامده بود، با فعالیت روی همین زمین های کشاورزی، زندگی خود را تامین می کردند. دورانی خوش که انسان ها نسبت به روند زندگی قانع بودند و جوان های درون هر خانه ای در کنار پدران و مادران به کار می پرداختند. زندگی ها بی غل و غش بود و وقتی سفره ها پهن می شد و انگشتان دست برای برداشتن غذا بلند می شد، از داشتن غذا در سفره منزل همسایه مطمئن بودند. گرچه در روستا چند دستگی و قدرت بالا و قدرت پایین وجود داشت، اما همین که فردی از روستا توسط افراد بیگانه مورد بی حرمتی قرار می گرفت، همه متحد و یک صدا علیه فرد متعرض بر می شوریدند.
ویژگی های بهمن آباد قدیم با تمام خصلت هایش، زیبا بود و همین ویژگی ها بود که بهمن آباد را متمایز ساخته بود.
اما امروز، وضع دیگری بر آن غالب شده، آب قنات به شدت کاهش یافته، زمین ها بایر شده و مردم روستا بیشتر وارد چرخه «مهاجرت» شده اند.
روند روزگار است و کاریست شده و نمی توان به عقب برگشت. شاید هم، کمتر بهمن آبادی حاضر به بازگشت روند گذشته باشد.
 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*