كد مطلب: 1521
تعداد بازدید : 1609
تاريخ انتشار: پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 ساعت 17:58
آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 ساعت 17:58

سبحانی‌فر:

عزم دولت بر کاهش سودهای کلان بانکی است

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه عزم دولت بر کاهش سود های کلان بانکی و ورود پول به چرخه صنعت و تولید است، گفت: موسسات مالی و اعتباری محصول دلال بازی دوران تحریم هستند.
21

رمضانعلی سبحانی‌فر  در نشست تخصصی بررسی مشکلات صنعتگران سبزواری بابیان اینکه یکی از چالش‌های مهم بخش صنعت در چند سال گذشته نبود مدیریت درست و عدم حمایت از بخش‌های صنعت و تولید بود، اظهار داشت: این مسائل سبب شد تا در این مدت بسیاری از واحدهای صنعتی در سراسر کشور تعطیل و یا نیمه تعطیل شوند و ضرباتی که در این حوزه به صنعت کشور وارد شده جبران‌ناپذیر است و نجات از آن کار سختی است.

وی با بیان اینکه مدیریت نادرست دولت گذشته در حوزه هدفمندی یارانه‌ها سبب شده تا امروز بخش زیادی از صنایع کشور با مشکلات جدی مواجه شود تصریح کرد: متاسفانه در این مدت یارانه حامل‌های انرژی برداشت شد که این مسئله سبب افزایش قیمت سوخت و انرژی شد.

سبحانی‌فر با بیان اینکه قرار بود بخشی از هدفمندی یارانه‌ها به بخش صنعت و تولید اختصاص یابد، گفت: متاسفانه این یارانه به این بخش اختصاص نیافت و امروز شاهد هستیم که ضربات بزرگی در همین بخش به صنعت وارد شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افرادی در آن دوران با دلال‌بازی از فرصت تحریم و مدیریت نادرست بر صنایع به خوبی سوء استفاده کردند، خاطرنشان کرد: این افراد مدیریت بازار پول را در دست گرفتند و به جای کمک به چرخه صنعت و تولید کشور با جمع‌آوری پول‌های مردم موسسات مالی و اعتباری را در این دوره ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه موسسات مالی و اعتباری محصول دلال‌بازی دوران تحریم هستند، تاکید کرد: اگر امروز عده‌ای در زمینه مذاکرات سنگ‌اندازی می‌کنند به خاطر سودهایی است که از دلال‌بازی‌های دوران تحریم برده‌اند و نمی‌خواهند این سودها را از دست بدهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از موسسات مالی و اعتباری وام با سود 35 درصد را به مردم پرداخت می‌کردند ادامه داد: متاسفانه این موسسات در هر منطقه‌ای به صورت قارچ‌های سمی گونه به سرعت شکل گرفتند و آفتی بر اقتصاد و صنعت کشور شدند.

وی با بیان اینکه برداشته شدن تحریم و جذب سرمایه‌های مردم برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و صنعت سبب برچیده شدن بساط دلالان پولی در جامعه می‌شود، گفت: امروز دولت تدبیر و امید در دو بخش ساماندهی بخش بازار پولی و حمایت از تولید درصدد حمایت از صنعت کشور است.

سبحانی‌فر با بیان اینکه تولیدگران و صنعتگران واقعی باید از یکدیگر تفکیک شوند، یادآور شد: متاسفانه در دوره گذشته عده‌ای به واسطه توسعه کارگاه‌های صنعتی خود تسهیلاتی را دریافت کردند که به دلیل بروز مشکلات نتواستند این وام‌ها را بازپرداخت کنند و عده‌ای نیز به واسطه توسعه و ایجاد کارگاه ‌های صنعتی وام‌های کلانی را گرفتند و به جای ایجاد صنعت آن را در موسسات مالی و اعتباری سرمایه‌گذاری و سبب رکود بازار شدند.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال کاهش سودهای کلان بانکی است عنوان کرد: یکی از برنامه‌های دیگر دولت در این زمینه تحت کنترل آوردن موسسات مالی و اعتباری زیر نظر بانک مرکزی است که این امر سبب می‌شود تا آنها نتوانند بازار مالی کشور را به هم بریزند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز با درایت دولت و نگاه ویژه مجلس و شورای نگهبان لایحه خروج از رکود تصویب و به دولت ابلاغ شده است خاطرنشان کرد: این لایحه دارای 65 ماده قانونی است که در آن مشوق‌های زیادی برای صنعتگران در بخش‌های مختلف مالیاتی، بیمه ارائه تسهیلات و ... در نظر گرفته شده است.

سبحانی‌فر ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته شهرک صنعتی داورزن نیز به زودی ابلاغ می‌شود که با راه‌اندازی آن بخش زیادی از مشکلات منطقه حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مجوز احداث بارانداز برای راه‌آهن سبزوار نیز گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در چند ماه آینده مدیرعامل شرکت ایران خودرو در سبزوار حضور پیدا می‌کند تا بتوانیم از این ظرفیت در راستای افزایش صنایع قطعه‌سازی و توسعه شرکت کابل خودروی این شهرستان اقدام کنیم.فارس


نظرات (1)

توسط شنبه 19 اردیبهشت 1394 ساعت 9:42
با تشکر از نماینده پر تلاش شهرمان جناب مهندس سبحانی فر که توجه ویژه ای به بخش صنعت واشتغال دارند. پیروز وسربلند باشید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*