كد مطلب: 14367
تعداد بازدید : 232
تاريخ انتشار: سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 17:56
آخرین بروزرسانی:

فرسودگی 80 درصد ناوگان راهداری سبزوار و داورزن

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار گفت: 80 درصد ناوگان راهداری شهرستان های سبزوار وداورزن فرسوده و نیازمند نوسازی است.
photo_2017-11-28_10-

مهدی رحمتی با بیان اینکه  میانگین عمر ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین این شهرستانها بیش از 25 سال است که کار خدمات رسانی در جاده ها را با مشکل مواجه کرده است، اظهارداشت:اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سبزوار با 36 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین شامل لودر، گریدر و کامیون، ایمن سازی و خدمات رسانی در جاده های این شهرستان را بر عهده دارد.
وی گفت: بیش از 6 هزار راننده خودروهای باربری، 83 اتوبوس، 101 خودرو سواری بین شهری و 137 خودرو سواری بین روستایی در حوزه حمل و نقل جاده ای شهرستان های سبزوار و داورزن فعالیت دارند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار با اشاره به ایمن سازی و رفع نقاط پر حادثه در محور های حوزه استحفاظی شهرستان سبزوار و داورزن عنوان کرد:یکی از وظایف سازمان راهداری .حمل و نقل جاده ای ایمن سازی محور ها ،نگهداری و ارتقای آنها ست.
وی خاطرنشان کرد: نقاط پر حادثه محور های بین شهری و روستایی شهرستان شناسایی و ایمن سازی این نقاط در دست اقدام است .
رحمتی افزود : ایمن سازی پیچ های بفره ،صدخرو ،داورزن در محور سبزوار –شاهرود ،تقاطع افچنگ در محور سبزوار –اسفراین ،تقاطع ششتمد در محور سبزوار –بردسکن ،محدوده ی اولر در محور سبزوار –نیشابور بعنوان نقاط پر حادثه اولویت دار سطح راههای شهرستان که احتمال بروز تصادفات و تلفات در آنها بالاست .به عنوان نقاط با اولویت اول توسط این اداره در دست اقدام می باشد .رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار اعلام کرد: آشکارسازی و ایمن سازی نقاط فوق الذکر با یکسری اقدامات اولیه شامل نصب چراغ چشمک زن ،نصب چشم گربه ای ، شیار لرزاننده و نصب علائم انجام گرفته و اصلاح هندسی ،تامین روشنایی و ایجاد حفاظ بتنی که نیاز به تامین اعتبار ویژه دارد ، از طریق استان در دست پیگیری بود و به محض تأمین اعتبار در خصوص رفع نقاط حادثه خیز محورها اقدام خواهد شد
 رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای سبزوار گفت : 55 کیلومتر لکه گیری , مرمت و روکش آسفالت در جاده های شهرستانهای سبزوار و داورزن با هزینه کرد 15 میلیارد ریال طی سال جاری و تا آذرماه , اجرایی شده  است.
رحمتی با بیان اینکه  لکه گیری هندسی و روکش آسفالت باند جنوبی سبزوار – نیشابور به طول 20 کیلومتر و همچنین لکه گیری و روکش آسفالت محور ترانزیتی سبزوار – بردسکن به طول 25 کیلومتر از مهمترین اقدامات صورت گرفته در زمینه روکش آسفالت محمور های حوزه استحفاظی بوده است.
رحمتی با اشاره به وضعیت نامناسب رویه آسفالتی محورهای سبزوار – قوچان و باند شمالی محور سبزوار – نیشابور افزود که مرمت و روکش آسفالت این محورها در دست اقدام بوده و انشاء...ا به محض تامین اعتبار و همچنین تامین قیر مورد نیاز در پروژه ها اقدام خواهد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سبزوار گفت : یک هزار و 75 تن قیر رایگان بمنظور مرمت رویه های آسفالتی محور های شهرستانهای سبزوار و داورزن پیگیری و دریافت شد که بیشترین جذب قیر در استان خراسان رضوی بوده است .

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*