كد مطلب: 16607
تعداد بازدید : 31
تاريخ انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 ساعت 16:15
آخرین بروزرسانی:

رئیس کمیته ارتباطات مجلس :

فعالیت باجه‌های تحویل ارز دولتی اربعین ۲۴ ساعته شد

رئیس کمیته ارتباطات مجلس گفت: ۵۰ باجه بانک ملی برای ارائه ارز به زائران فعال است که با وجود فعالیت ۲۴ ساعته باجه‌ها در هر روز ۳۰ هزار نفر می‌توانند ارز بگیرند و نیازمند دیپلماسی فعال برای افزایش تعداد باجه‌ و تأمین اسکناس هستیم.
13970802000498_Test_


رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس، درباره مشکل تأمین ارز زائرین اربعین، اظهار داشت: دیروز کمیته ارتباطات مجلس جلسه ای با مدیران بانک مرکزی دراین رابطه داشت که طی آن مقرر شد فعالیت تمامی باجه ها تحویل ارز  24 ساعته شود و علیرغم این دستور نیاز به دیپلماسی فعال برای برطرف مشکل تأمین ارز زائرین اربعین داریم.

وی توضیح داد: قرار بود زائرین اربعین از طریق اپلیکیشن بله برای دریافت دینار دولتی ثبت‌نام کنند که یک میلیون نفر در این اپلیکیشن ثبت‌نام کردند و مردم به بانک پول‌ واریز کردند تا در کشور عراق ارز دریافت کنند.

به گفته وی، در حال حاضر 50 باجه بانک ملی برای ارائه ارز فعال است و تاکنون برای 20 هزار نفر ارز تأمین شده است.

وی ادامه داد: از امروز نیز باجه‌ها 24 ساعته شده‌اند و با این حال حداکثر هر روز به 30 هزار نفر می‌توانند پاسخگو باشند.

وی تأکید کرد: اکنون باید دیپلماسی فعالی داشته باشیم که طرف عراقی بستر افزایش تعداد باجه‌ها و تأمین اسکناس مورد نیاز را فراهم کند تا مردم بیش از این دچار مشکل نشوند.

به گزارش فارس، علیرغم دستور برای 24 ساعته شدن باجه های تحویل ارز دولتی، در ساعات پایانی شب گذشته در مرز شلمچه ماموران عراقی از ادامه فعالیت باجه ها جلوگیری و آغاز به کار دوباره باجه ها را از صبح فردا اعلام کردند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*