كد مطلب: 1858
تعداد بازدید : 1279
تاريخ انتشار: جمعه 5 تیر 1394 ساعت 00:01
آخرین بروزرسانی:

سبحانی‌فر

قانون حفظ دستاوردهای هسته‌ای قدرت چانه‌زنی ایران را بالا می‌برد

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه قانون حفظ دستاوردهای هسته‌ای برای پشتیبانی مذاکره‌کنندگان و افزایش قدرت چانه‌زنی بوده است، گفت: هیچ محدودیتی در تحقیق و توسعه قابل پذیرش نیست.
13910712000083_Photo

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به تائید طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای توسط شورای نگهبان اظهار کرد: همان طور که شاهد بودیم روز گذشته طرح هسته‌ای مجلس مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفت و به شکل قانون در آمد.

وی افزود: آنچه مسلم بوده طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای ملت ایران به عنوان پشتیبانی و حمایت از تیم مذاکره‌کننده بوده که همین مسئله می‌تواند قدرت چانه‌زنی مذاکره‌کنندگان ما را در روند مذاکرات بیشتر کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره‌کننده ما نباید قدمی از حقوق هسته‌ای ملت ایران کوتاه بیاید، یادآور شد: مبنای مذاکرات باید دفاع هر چه بیشتر از حقوق مردم باشد و مذاکره‌کنندگان پایه مذاکرات را بر دفاع از حقوق مسلم ملت ایران قرار دهند، چراکه همین مردم همواره بزرگترین حامی و پشتیبان نظام بوده‌اند و دولتمردان ما نیز باید در تمامی عرصه‌ها اصل دفاع از حقوق ملت را مورد توجه قرار دهند.

سبحانی‌فر یادآور شد: بی‌تردید تیم مذاکره کننده خطوط قرمز را همواره رعایت کرده و به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و چارچوب‌های معین شده از سوی شورای عالی امنیت ملی در مذاکرات توجه جدی دارد و مصوبه هسته‌ای مجلس که تبدیل به قانون شد برای پشتیبانی مذاکره‌کنندگان و افزایش قدرت چانه‌زنی بوده است.

وی تصریح کرد: طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای از آن حیث که چارچوب مشخص کرده به طور حتم مانع ایجاد حواشی سیاسی در روند مذاکرات می‌شود و اجازه نمی‌دهد عده‌ای بیایند و از همین طرح هم حاشیه‌های سیاسی درست کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بندهای این طرح گفت: یکی از بندهای ذکر شده در این طرح لغو یکجای تمامی تحریم‌ها در روز نهایی توافق بوده و همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید داشته‌اند، باید تمامی تحریم‌ها یکجا لغو شود.

سبحانی‌فر عنوان کرد: در این طرح موضوع بازدید از مراکز نظامی نیز مطرح شده و تمامی این موارد در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی قابل توضیح است.

وی با بیان اینکه بر مبنای طرح هسته‌ای مجلس تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی ندارد، افزود: در حوزه دانش و فناوری مطابق با طرح، تحقیق و توسعه به طور جدی ادامه یافته و هیچ محدودیتی در تحقیق و توسعه قابل پذیرش نیست.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*