كد مطلب: 14359
تعداد بازدید : 436
تاريخ انتشار: یکشنبه 17 دی 1396 ساعت 16:42
آخرین بروزرسانی: یکشنبه 17 دی 1396 ساعت 16:54

مدال آور کوچک!!!

21 آذرماه سال 1396 برابربا 12 دسامبر سال 2017 مسابقات جهانی چرتکه موسوم به" يو سي مس" UCMAS در کشور مالزي با حضور 2 هزار و 200 نفر از 35 کشور جهان برگزار شد. در این مسابقات جهانی 166 نفر از جمهوري اسلامي ايران شرکت داشتند. دانش آموزان شرکت کننده در اين مسابقات به 200 پرسش در مدت هشت دقيقه پاسخ دادند.

برنامه ی محاسبات  ذهني، يک برنامه ی منحصر به فرد براي رشدذهن  است که در سال 1993 ابداع شد. اين برنامه با استفاده از يک سيستم محاسبه ی نوآورانه با به کارگيري چرتکه سبب پويايي مغز (نيمکره چپ و نيمکره راست) به طور هم زمان مي شود. در این دوره از مسابقات سه نخبه ایرانی توانستند به مقام  های برتر دست یابند که حانیه وحدتی یکی از آنهاست.حانیه وحدتی 12 ساله و متولد سال 1384 و در سبزوار زندگی می کند. مدت چهارسال است که در رشتهucmas (محاسبات ذهنی با چرتکه )فعالیت دارد. علاقه او به شرکت در مسابقات چرتکه از یک برنامه تلویزیونی آغاز می شود. علاقه زیاد او به حل معادلات ذهنی سبب شده تا بتواند در زمینه مسابقات چرتکه به رتبه های خوبی در سطح استانی، ملی و جهانی دست یابد و به عنوان یکی از افتخارات دیار سربداران شناخته شود.

**کسب مقام جهانی

حانیه وحدتی  در ارتباط با حضورش در مسابقات جهانی چرتکه اظهارداشت: این مسابقات در کشور مالزی و با حضور 166 شرکت کننده  از ایران برگزار شد.

وی تصریح کرد: همه برای برد آمده بودند بخصوص که از سایر کشورهای دیگر نیز در این رقایت ها شرکت کرده بودند. برای همه افراد شرکت کننده کسب مقام اهمیت بالایی داشت و با وجود تعداد زیاد شرکت کنندگان، توانستم در یک رقابت سخت به مقام سوم جهانی این رقابت ها دست یابم.

وحدتی خاطرنشان کرد:کسب این مقام را مدیون لطف بی کران خداوند،تلاش های خانواده و مربیانم هستم وضمن سپاسگزاری از بارگاه الهی  باید از مربیانم سرکارخانم  الیاسی، سرکار خانم شجاع و مدیر موسسه سرکار خانم میلانی قدر دانی کنم که با حمایت هایشان من را در رسیدن به کسب این مقام یاری و کمک کردند.

**علاقه به چرتکه از یک برنامه ی تلویزیونی

وحدتی در ارتباط با علاقه اش به محاسبات ذهنی می گوید: در حقیقت علاقه من از یک برنامه تلویزیونی آغاز شد

وی ادامه می دهد:مدت ها پیش برای  سفری زیارتی و سیاحتی به شهر مشهد مقدس سفر کرده بودیم. توی هتل در حال دیدن برنامه کودک بودم. یادم هست که تلویزیون در حال نشان دادن برنامه ی فتیله، جمعه تعطیله بود. در این برنامه تعدادی از بچه ها را  آورده بودند تا محاسبات ذهنی چرتکه را اجرا کنند. با دیدن این برنامه مشتاق شدم تا در دوره ها و کلاس های آموزشی شرکت کنم. ترغیب و علاقه خانواده ام برای رسیدن به خواسته ام تاثیر گذار بود و با پیگیری های پدر و مادرم  در کلاس های محاسبات ذهنی چرتکه در سبزوار شرکت کردم.

وی با اشاره به کسب مقام دوم استانی در مشهد، دوم کشوری در بابل و سوم جهانی محاسبات ذهنی چرتکه در مالزی عنوان کرد: می خواهم محاسبات ذهنی چرتکه را  تا زمانی که بتوانم آن را تدریس کنم ادامه دهم.

وحدتی افزود: در زندگی پدر و مادرم تاثیر گذار بودند و میخواهم در آینده داروساز و شیمی دان شوم.

 **از مسئولان گله دارم

قهرمان مسابقات جهانی محاسبات ذهنی چرتکه با اشاره به عدم حمایت مسئولان از افراد نخبه و دارای استعداد، تصریح کرد: از مسئولان شهرستان گله دارم، متاسفانه آنها آنطور که باید و شاید از مدال آوران و افراد نامی شهرستان حمایت لازم را نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: این عدم حمایت مسئولان و بی توجهی آنان سبب می شود تا  استعدادهای افراد نخبه و دارای انگیزه به خصوص دانش آموزان سرکوب شود.

وحدتی با بیان اینکه مسئولان برخی از کشورها علاوه برپرداخت هزینه آمد و شد دانش آموزان و افراد شرکت کننده در مسابقات، حمایت های دیگری از جمله اهدای جایزه و  پاداش را به  آنها داشتند، عنوان کرد: درهمین کشور خودمان شاهد بودیم که مسئولان برخی شهرها حتی برای بدرقه ی کاروان های اعزامی دانش آموزان رفته بودند، اما جای تاسف دارد که در سبزوار شهری که مدعی حمایت از افراد نخبه است، این اتفاق نیفتاد و حتی مسئولان برای بدرقه و یا استقبال از قهرمانان نیامدند.

وی یادآورشد: تمام هزینه ی حضور در مسابقات به صورت شخصی و تنها با حمایت خانواده هایمان تامین شد و هیچ سازمان، نهاد و یا ارگانی در این زمینه از ما حمایت نکردند.

وحدتی خاطرنشان کرد:تنها اداره ای که از مقام آوران سبزواری حمایت کردند مدرسه پاسارگارد آموزشگاهی که در آن در حال تحصیل هستیم به مدیریت سرکار خانم میلانی است که دلسوزانه برای ما تلاش کردند همچنین از مدیریت آموزش و پرورش  سبزوار نیز قدردانی می کنم که حمایت هایی را از من داشتند.

وی گفت: متاسفانه  شهردارو برخی اعضای شورای شهر بین مقام آوران تفاوت قائل شدند و تنها از یکی از مقام آوران تجلیل کردند که جای بسی تامل دارد، با این وجود این مسئله باعث نمی شود که از مسیری که در آن گام برداشته ام ، بگذرم .بلکه با توکل بر خداوند مصمم تر و شاداب تر ادامه می دهم.من خوشحالم که" خانواده ام" پشتیبان من هستند.

 **میخواهم داروساز شوم

حانیه وحدتی در پایان از آرزویش برای آینده گفت. او با بیان اینکه تحصیل یکی از مهمترین اولویت های وی  در زندگی است، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین آروزهایم این است که داروساز شوم.

وی ادامه داد: مهمترین الگوهای من در این عرصه " پدر  و مادرم" هستند. خانواده ام در مسیر رسیدن به هدف هایم نقش مهمی دارند و همواره از حمایت   های  آنها بهره مند شده ام.


نظرات (1)

توسط دوشنبه 14 خرداد 1397 ساعت 19:46
عاللللللللییییییی

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*