كد مطلب: 1844
تعداد بازدید : 1565
تاريخ انتشار: سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 10:33
آخرین بروزرسانی:

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار خبر داد

مراجعه 3 هزار سبزواری به پایگاه‌ انتقال خون

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار از مراجعه بیش از 3 هزار سبزواری از ابتدای امسال به پایگاه انتقال خون این شهرستان خبر داد.

پرستو جمیلی در مراسم تجلیل از اهداکنندگان مستمر خون و اهداکنندگان عضو در سبزوار با اشاره به اینکه اهدای خون در حقیقت نوعی اهدای زندگی و کمک به هم نوع است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار و 954 نفر به پایگاه انتقال خون سبزوار مراجعه کردند که از این تعداد 3 هزار و 286 نفر موفق به اهدای خون خود شدند.

وی با بیان اینکه تعداد اهداکنندگان خون در سه ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته دارای رشد 3 درصدی بوده است، گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در شهرستان افزایش تعداد مراکز درمانی و بیمارستان‌ها است چون در غیر این صورت این مسئله در آینده پایگاه انتقال خون سبزوار را با مشکلات جدی مواجه می‌کند.

جمیلی با بیان اینکه با افتتاح بخش‌های جدید در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه تامین خون مورد نیاز بیماران در اولویت قرار می‌گیرد، اعلام کرد: پایگاه فعلی انتقال خون سبزوار نمی‌تواند پاسخگوی این حجم درخواست‌ها هم در بخش فرآوری و هم در بخش خون‌گیری باشد که در این زمینه نیازمند مساعدت بیشتر مسئولان و تامین اعتبارات برای ساخت هر چه سریعتر پایگاه جدید در شهرستان هستیم.

رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار افزود: زمین پایگاه تامین شده و اعتباراتی نیز برای ساخت آن در نظر گرفته شده که ما در انتظار اختصاص این اعتبارات هستیم.

وی با اشاره به شناسایی 11 نفر از اهداکنندگان مستمر خون بالای 50 بار در شهرستان افزود: این افراد دارای کارت نقره‌ای هستند و برخی از آنها نیز تا سقف 80 بار خون اهدا کرده و در همه مواردی که بیماران ما نیاز به خون دارند در کنار ما هستند که این امر جای تقدیر و قدردانی دارد.فارس


نظرات (1)

توسط سه شنبه 2 تیر 1394 ساعت 11:35
آقا من پر خونی دارم .علاوه بر این بنده 3 نوبت خون اهدا کردم ولی بار چهارم گفتند خون شما مثبت کاذب است پس ار دادن خون معافید.حالا موندم من و اهدا خون!!

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*