كد مطلب: 16
تعداد بازدید : 2020
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 20:24
آخرین بروزرسانی:

احمد مهری

مردم در گرانی های اخیر نقش مهمتری داشتند

با شروع روند گرانی ها در چند ماه اخیر،انگشت تقصیر به سمت نظارت ها و تصمیمات دولت نشانه رفت که باکمی تدبر پی به نقش به سزای مردم در گرانی های اخیر می بریم که در زیر به آن اشاره خواهد شد:
th_b_image_ac1_61

1-متاسفانه با بروز کوچکترین شایعه مبنی برگرانی یک کالا،مردم به سمت بازارها هجوم می آورند و با ترس از اینکه این کالا در آینده گران تر خواهد شد،به خرید چند برابری مازاد بر مصرف می پرداختند که این اقدام دلیلی بر گران شدن کالاهای مربوطه دارد.
2-عرضه کنندگان کالاها در کشور،افرادی از همین مردم هستند و بدون توجه به انصاف و مروت،با مشاهده ی گران شدن یک کالا،قیمت فروش محصول و کالای مربوطه را افزایش می دادند.بی شک هرکس در این ایام با هرقیمتی اگر به فروش کالایی دست می زد هیچ نظارتی صورت نمیگرفت و فروشندگان دیگر با مشاهده ی این روند دست به این اقدام می زدند.
3-ایجاد شایعه های فراوان مبنی بر گران شدن یک کالا باعث می شد مردم در بروز گرانی نقش داشته باشند و فروشندگان سودجو با مشاهده ی این افکار عوامانه، با واژه ی :«چه چیزی گران نشده که این کالا گران نشود»دست به افزایش قیمت محصولات خود می زدند.
متاسفانه همه ی این موارد بدلیل عدم نظارت های کافی مسئولین مربوطه به وقوع می پیوندد که در مقاله های قبلی بنده به آن اشاره شد.
امید است با نظارت های دولت محترم بر واحد های عرضه ی کالا و رعایت مروت و انصاف مردم عزیز،بتوانیم در کاهش قیمت های کالاها و خروج از شرایط بحرانی کنونی موثر باشیم.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*