كد مطلب: 14437
تعداد بازدید : 119
تاريخ انتشار: پنج شنبه 3 خرداد 1397 ساعت 11:09
آخرین بروزرسانی:

نخستین جراحی هیستروسکوپی در سبزوار انجام شد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: برای نخستین بار عمل هیستروسکوپی در مرکز آموزشی درمانی واسعی این شهر با موفقیت انجام شد.

دکتر ژیلا آگاه در جمع خبرنگاران افزود: با مراجعه خانم جوانی با علائم بیماری به بیمارستان و همچنین انجام سونوگرافیهای متعدد یک توده در داخل رحم این بیمار مشاهده شد.
وی ادامه داد: پس از انجام معاینات و اقدامات لازم بر روی بیمار توده داخل رحم با دستگاه هیستروسکوپ و اجرای تکنیکهای لازم با موفقیت خارج شد.
جراح و فلوشیپ انکولوژی زنان به بهبودی حال بیمار اشاره و بیان کرد: عمل هیستروسکوپی نوعی عمل جراحی است که حداقل آسیب را به بیمار وارد می کند و زمان بهبود بسیار سریع است. در این نوع عمل چون هیچ شکافی در شکم ایجاد نمی شود، درد پس از جراحی به حداقل رسیده و عفونت ناشی از زخم نیز ایجاد نمی شود.
وی گفت: از هیستروسکوپی برای بررسی پوشش داخلی رحم، آسیبهای درون رحمی و بررسی حفره رحم نیز جهت بیمارانی که مشکل بارداری دارند استفاده می شود.
37مرکز بهداشتی و درمانی، 193 خانه بهداشت و شش بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی فعالیت دارند.

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*