كد مطلب: 14427
تعداد بازدید : 147
تاريخ انتشار: پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 ساعت 10:47
آخرین بروزرسانی:

سبحانی فر

نقض‌ شرم‌آور برجام از سوی ترامپ از اذهان جهان پاک نمی‌شود

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: نقش بزرگترن توافق بین‌المللی جهان که مودر تایید شورای امنیت سازمان ملل است از سوی ترامپ شرم‌آور بود
13960928000094_Test_

رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج از برجام و لزوم توجه جدی‌تر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی کشورملن اظهار کرد: با توجه به شرایطی که استکبار جهانی علیه کشورمان از مدت‌ها قبل دامن زد مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی و تکیه اقتصاد بر توان داخلی را مطرح کردند. در شرایطی هستیم که با تکیه بر اقتصاد داخلی باید بر روی پای خود بایستیم در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم هر شرایطی برای کشور به وجود آید مشکلی برای‌مان ایجاد نشود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم دقت نظر دستگاه دیپلماسی خارجی بر شرکای اروپایی ترامپ تاکید کرد و افزود: همانطور که شرکای اروپایی ترامپ قبل از اعلام تصمیم ترامپ بر پایبندی‌شان به برجام تاکید داشتند، دستگاه دیپلماسی کشور نیز باید به گفت‌وگو و رایزنی با این کشورها به همراه چین و روسیه ادامه دهد تا نسبت به تضمین منافع ایران در برجام به یقین برسد. قطعا توافقی که موجب حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران شود، ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: وزارت خارجه مذاکره با این کشورها را بیش از قبل ادامه خواهد داد تا حقوق ملت ایران با قوت تامین و حفظ شود. تا وقتی که این کشورها در برجام باقی بمانند ایران نیز به تعهداتش عمل خواهد کرد اما چنانچه از تعهدات‌شان عدول کنند جمهوری اسلامی ایران را نیز تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با محکوم کردن اقدام ترامپ در خروج از برجام؛ توافقنامه‌ای که به تایید شورای امنیت سازمان  ملل رسیده است، ادامه داد: قطعا کشورهای جهان با توجه به این‌که توافق برجام به امضای و تایید شورای امنیت سازمان ملل رسیده است، آمریکا را به عنوان ناقض بزرگ تعهداتش در این توافقنامه بین‌المللی خواهند شناخت. نقض یک سویه این تعهد بزرگ بین‌المللی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا شرم‌آور بود.

به گزارش ایسنا، وی متذکر شد: ترامپ با خروج از برجام به جهانیان اثبات کرد که به هیچ یک از تعهدات و توافقات بین‌المللی‌اش پایبند نیست که البته آمریکا در برابر دنیا شرمنده خواهد شد، چون بزرگترین نقض کننده توافق‌نامه برجام است این رفتار ترامپ هیچگاه از ذهن مردم جهان پاک نخواهد شد


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*