كد مطلب: 6145
تعداد بازدید : 1565
تاريخ انتشار: دوشنبه 26 مرداد 1394 ساعت 13:53
آخرین بروزرسانی:

چهار هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم در موسسه میزان بلاتکلیف است

هیچ مسئولی پاسخگو نیست

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس با انتقاد از بلاتکلیفی چهار هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم در موسسه میزان، گفت: نمایندگان مجلس بارها جلسات مختلفی را با وزیر کشور،‌ رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد برگزار کردند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.
73498_orig

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت وگو با  خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت سپرده‌گذاران و سهامداران موسسه میزان و پدیده شاندیز، افزود: وضعیت سهامداران پدیده شاندیز و راهکارهایی برای رفع معضل این افراد در شورای عالی امنیت ملی مصوب شده است که اکنون در انتظار امضای رئیس جمهور برای ابلاغ و اجرای این مصوبات هستیم.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که اگر مشکلات سهامداران پدیده شاندیز رفع شود بخش عمده‌ای از موسسه میزان نیز برطرف می‌شود چراکه حدود 740 میلیارد تومان از سپرده‌های موسسه میزان در پدیده شاندیز وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه موسسه میزان حدود 12 سال فعالیت داشته و اگر بدون مجوز بوده باید طی سال‌های گذشته از فعالیت آن جلوگیری می‌شد، تصریح کرد: فعالیت گسترده موسسه میزان منجر به اعتماد مردم شده و اکنون که این موسسه منحل شده کسی پاسخگوی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران آن نیست.

وی یادآور شد: بر اساس قانون اساسی نظام حافظ مال مردم است اما متاسفانه اکنون شاهدیم که بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، وزیر کشور هیچ‌یک مسئولیت رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه میزان را قبول نکرده و اعلام می کنند که این معضل به آنها ارتباطی ندارد.

سبحانی‌فر تاکید کرد: اکنون 4 هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم در موسسه میزان بلاتکلیف است و هیچ کسی پاسخگوی آن نیست؛ نمایندگان مجلس بارها جلسات مختلفی را با وزیر کشور،‌ رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد برگزار کردیم اما هریک از آنها سلب مسئولیت می‌کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، گفت: درحال حاضر سپرده‌گذاران موسسه میزان چند روز است که مقابل بانک مرکزی تجمع کردند و خواستار مطالبات خود شدند که لازم است به این وضعیت هرچه سریع‌تر رسیدگی شود.


نظرات (1)

توسط چهارشنبه 28 مرداد 1394 ساعت 13:42
سلام.امیدوارم عین نوشته من را درسایت قرارداده تا حتی الامکان مسئولین بخوانند وشاید البته شاید فکری بحال ما بکنند.ازسال گذشته که میزان دچار مشکل بنابهر دلیلی شد بیش از 7ماه میگذره.به هر مسئولی که میتونست کاری انجام بده مراجعه کردیم.اما فقط وعده دیدیم.حالا هم که دیشب علنا آقای تاج گردون و..گفتند استیضاح اعلام وصول نمیشه.این مانند آب یخی بود که بر پیکر سپرده گزاران ریخته شد.تکلیف من وامثال من که با خون دل در این موسسه که مورد تایید بانک مرکزی وسایر نهاد های نظارتی بود سپرده گذاشتیم چی شد؟من از شما بعنوان یک انعکاس دهند درددل مردم به مسئولین تقاضادارم فقط به این پرسشهای من وسایر سپرده گذاران موسسه میزان مسئولین جواب بدهند؟ 1- با توجه به اینکه به گفته مسئولین بانک مرکزی ودادگستری استان خراسان رضوی و.. مدیران این موسسه در نظام بانکی کشور اخلال کرده ونظم آن را بهم زده اند دادگاه علنی تشکیل نشد تا ما بتوانیم علت انحلا ل این موسسه را از زبان خودمدیران موسسه بشنویم؟ 2- اگه مسئولین میگویند مدیران موسسه همکاری نمیکنند چرا برخورد جدی صورت نمیگیرد؟چرا حداقل مانند موارد قبلی یکی از آنها را اعدام نمیکنید تا حساب بقیه اخلال گران این موسسه دستشان بیایدواز موجودی های خود که از این طریق بدست آورده شداطلاع بدهند 3-چرا هیچکدام از مسئولین قبلی بانک مرکزی که قبلا درزمان های مختلف ویا حتی زمانی که میزان دچار مشکل شد بارها تکرار کردنداین موسسه مشکلی ندارد ودر حال اخذ مجوز می باشد. تا این لحظه بخاطر دروغ بزرگی که به مردم گفته اند عذر خواهی نکردند؟هرچند برای سپرده گزار ها عذر خواهی دردی دوا نمیکند.اماحداقل دلمون خوش بود 4- چرا از نشست هایی که مسئولین در خصوص موسسه برگزار میکنند پخش مستقیمی صورت نمیگیرد تا ما در جریان قرار گرفته وپیگیر باشیم؟ 5- متاسفانه دل به هیچ مسئولی که بتواند حقوق از دست رفته مان را بگیرد دیگر نمیبندیم.وهمه آنها را واگذار میکنیم به خدا.دلمان از این همه بی مهری به درد آمده.آنها نیز توقع نداشته باشند من وخانواده ام وامثال من چیزی جز آه ونفرین چیزی بشنوند.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*