كد مطلب: 3
تعداد بازدید : 2316
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 19:23
آخرین بروزرسانی:

احمد مهری

وضعیت رستوران های بین راهی مهر

روستای مهر سبزوار یکی از روستاهایی است که از نظر داشتن رستوران های بین راهی با داشتن۴ رستوران از نظر تعداد حرف اول را در سطح شهرستان می زند.این رستوران ها سال های گذشته ،پذیرای مسافرین بین راهی بودند ولی متاسفانه فعالیت ۳ رستوران کاملا لغو شده است.
image_ac1_97


۱-رستوران دلشاد:

این رستوران در محل ورودی شمالی روستا قرار داشته و توسط مرحوم حسن مهرنیا(دلشاد)به افتتاح رسیده است.این رستوران از حدود۵سال است که عملا پذیرای هیچ مسافری نبوده است.این امر بدلیل درگذشت مرحوم حسن مهرنیا بوده است و بدلیل مشغله های کاری فرزندان مرحوم مورد کاربری قرار نگرفت.

در همان زمان یکی از هتل داران و گردانندگان رستوران های برتر کشور این رستوران را مورد کاربری ققرار داد.به صورتی که هرشب مسافرین زیادی در این محل پذیرش مش دند.این مکان امروزه عملا به محل هیئت علی اکبری مهر تبدیل شده است.

۲-رستوران طزری:

مرحوم عباس طزری سازنده ی این رستوران بوده است.هرروزه مسافرین بسیاری در این محل پذیرش میشده اند ولی بعد از درگذشت این مرحوم به افرادی همچون حسن قزی،اکبر مهری واگذار شد و با این چرخش مدیریتی حدود۴ماه است مورد کاربری قرار نمیگیرد.

باخبرشدیم ۵روز است یکی از رستوران داران شهرستان به فکر تجدید کاربری این محل است.

۳-رستوران علی کوشکباغی:

در محل روبروی زمین ورزشی مهر می باشد.سازنده ی این رستوران مرحوم علی کوشکباغی بوده و بعد از درگذشت این مرحوم نیز توسط افرادی همچون آقایان حسین مهری شیخ محمد،فرزندان کوشکباغی،برادران عادلی(از تبریز)گردانده میشد.

امروزه هم عملا با فعالیت آقای حسن قزی تنهارستوران درحال فعالیت مهر می باشد.

۴-رستوران مرحوم قزی:

این رستوران دورترین رستوران از روستا می باشد که بدلیل تخریب های ایجاد شده عملا این رستوران تخریب شده است و هیچ کاربری برای این رستوران دیده نشده است.

ماسفانه فعال شدن امر گردشگری رباط روستای مهر در امر ایجاد اشتغال میتواند یک عامل از بین برنده بیکایر جوانان این روستا باشد که متاسفانه غفت مسئولین همچنان ادامه دارد

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*