كد مطلب: 15542
تعداد بازدید : 87
تاريخ انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 17:06
آخرین بروزرسانی:

پنج میلیارد ریال به مدارس عشایری خراسان رضوی اختصاص یافت

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای آغاز سال تحصیلی جدید پنج میلیارد ریال به منظور تجهیز کلاسهای درس مدارس عشایری در این استان اختصاص یافت.
n83023846-72530974


ابوالحسن حقیقی  در حاشیه مراسم 'جشنواره ملی آوسنه' در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: نگاه آموزش و پرورش کیفیت و عدالت بین دانش آموزی عشایری است لذا هیچ کمبودی در فضای آموزشی برای دانش آموزان عشایر در خراسان رضوی وجود ندارد.
وی ادامه داد: خراسان رضوی شش هزار و745 دانش آموز عشایر دارد که در 22 منطقه این استان مشغول تحصیل هستند.
معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در فعالیت ابتدای دولت تدبیر و امید 150 آموزشگاه عشایری در سطح این استان دایر بود اما تعداد این مدارس هم اینک به 220 آموزشگاه عشایری رسیده است. همچنین در گذشته مدارس عشایری فقط مقطع متوسط اول را داشت اما اکنون مدارس عشایری در متوسطه دوم هم فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: برای عشایری که کوچ می کنند نیز کانکس چرخدار و متحرک وجود دارد که همزمان با کوچ عشایر معلم نیز همراه خانواده ها به مکان جدید می رود و آموزش دانش آموزان عشایر در طول سال تحصیلی دچار وقفه نمی شود.
حقیقی گفت: همچنین یک مدرسه شبانه روزی عشایر برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان عشایر در مقطع متوسطه در خراسان رضوی راه اندازی شده است.
32 هزار عشایر خراسان رضوی با 6500 خانوار جمعیت در قالب 35 طایفه، دارا بودن 900 هزار راس دام و تولید 12 هزار تن گوشت قرمز، 17 هزار تن فراورده های دامی شامل شیر، روغن، پشم، کرک و کود حیوانی و 41 هزار و 800 مترمربع صنایع دستی شامل گلیم، قالیچه، فرش و تابلو فرش نقش بسزایی در اقتصاد این استان دارند.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*