كد مطلب: 97
تعداد بازدید : 1231
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 ساعت 22:54
آخرین بروزرسانی:

فرماندار سبزوار خبر داد

پیش‌بینی عبور 5 میلیون مسافر از محورهای مواصلاتی سبزوار در ایام نوروز

فرماندار سبزوار از پیش‌بینی عبور 5 میلیون مسافر از محورهای مواصلاتی شهرستان در ایام نوروز خبر داد.
th_b_image_news_9045

احمد برادران در نشست ستاد خدمات سفر سبزوار با بیان اینکه وجود حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای استان خراسان رضوی یک فرصت مهم در زمینه جذب زائر و گردشگر است، اظهار داشت: شهرستان سبزوار به‌دلیل واقع شدن در دروازه ورودی استان می‌تواند بهره بیشتری را از این فرصت ببرد.
فرماندار سبزوار با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول در ارتباط با مسئله خدمات سفر باید همت خود را به کار بگیرند، تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی عبور بیش از 5 میلیون زائر از شهرستان در روزهای نخست عید نوروز پیش‌بینی‌ها برای ارائه خدمات به این زائران باید در دستور کار باشد.
وی با بیان اینکه انتظار ما از دستگاه‌های مسئول برنامه‌ریزی برای تامین رفاه حال زائران حضرت رضا(ع) است، گفت: یکی از ظرفیت‌های خوب شهرستان وجود آثار باستانی، موزه‌ها، طبیعت دیدنی و آثار معنوی در آن است.
برادران ادامه داد: در همین زمینه از دستگاه‌های مسئول به‌ویژه اداره اوقاف و میراث فرهنگی این انتظار می‌رود که مکان‌های توریستی، سیاحتی و زیارتی شهرستان به‌صورت شبانه‌روزی باز و ارائه خدمات در آنها صورت گیرد.
وی با بیان اینکه شهرستان سبزوار در محور مواصلاتی و مهم‌ترین شاهراه حیاتی کشور واقع شده است، گفت: میزان ترددها از این محور در این ایام بیش از پیش است و انتظار ستاد خدمات سفر از مجموعه اورژانس 115، دانشگاه علوم‌پزشکی، جمعیت هلال احمر، اداره راه و شهرسازی و پلیس‌راه آمادگی برای مقابله با هر نوع حادثه‌ای در سطح این محورهاست.
فرماندار سبزوار با اشاره به اینکه امنیت موضوعی است که زائران و مسافران در اسکان خود در شهرها به آن توجه دارند یادآور شد: از نیروی انتظامی، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سپاه و نیروی مقاومت بسیج خواسته شده تا در این ایام با استقرار در پارک‌ها و مکان‌هایی که مردم در آن اسکان دارند امنیت لازم را تامین کنند.
برادران با بیان اینکه شهرستان سبزوار آماده استقبال از بهار است، گفت: خوشبختانه فضاسازی‌های محیطی نیز توسط شهرداری و شورای شهر با نصب المان‌های نوروزی انجام می‌شود و در این زمینه نیز از این مجموعه خواسته شده تا نسبت به حفظ شئونات اسلامی و فضاسازی ویژه فاطمیه نیز دقت لازم را داشته باشند.فارس


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*