كد مطلب: 1709
تعداد بازدید : 1619
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 خرداد 1394 ساعت 11:26
آخرین بروزرسانی:

پیش بینی تولید بیش از 14هزار تن گندم در داورزن

مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی داورزن گفت : پیش بینی می شود امسال 14هزار و 400تن گندم از مزراع کشاورزی این شهرستان تولید شود.

علی اکبر داورزنی در گفت و گو با  ایرنا با اشاره به گذشت یک هفته از شروع خرید گندم در داورزن افزود :

تاکنون بیش از یک هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی شده و پیش بینی می شود بیش از پنج هزار تن دیگر نیز تحویل مراکز خرید تضمینی دولتی در داورزن شود .

.وی افزود : یک نگرانی در خصوص خرید گندم از سوی دلالان وجود دارد که باید این موضوع نیز همچون سال های گذشته در شهرستان مدیریت شود .

داورزنی بیان داشت : در حالی که قیمت خرید تضمینی گندم بدون افت (بدون ناخالصی ) در مراکز دولتی محاسبه می شود از سوی دلالان با ناخالصی ها به همان قیمت و نقدی به کشاورزان پرداخت می شود .

وی اظهار داشت : طی 24 ساعت بهای گندم با خرید تضمینی از سوی دولت به کشاورزان پرداخت شود ضمن اینکه برای این کشاورزان طبق سنوات گذشته تسهیلاتی در نظر گرفته می شود .

مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی داورزن از کاهش 13 درصدی سطح زیرکشت گندم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : با این کاهش تولید سالانه گندم نیز دو هزار تن تقلیل یافت .

داورزنی افزود : تولید سالانه گندم طی سال گذشته در داورزن 16 هزار و 400 تن بود که امسال به 14 هزار و 400 تن می رسد .

وی سیل و سرمازدگی را از دلایل کاهش سطح زیرکشت عنوان کرد و افزود : 500 هکتار ازاراضی گندم به دلیل حوادث غیرمترقبه از بین رفت .

وی سطح زیرکشت گندم شهرستان داورزن در سال گذشته را پنج هزار و 500 هکتار عنوان کرد و گفت : امسال سطح زیرکشت به چهار هزار و 500 هکتار تقلیل یافت .

وی میانگین برداشت گندم سه هزار و 200 کیلوگرم در هر هکتار عنوان کرد.

18 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان داورزن زیرکشت محصولات زراعی و باغی است و بیش از پنج هزار نفر بهره بردار کشاورزی در این شهرستان مشغول فعالیت هستند .


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*