كد مطلب: 14509
تعداد بازدید : 102
تاريخ انتشار: چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 11:43
آخرین بروزرسانی:

کسری ۱۰۰ هزار تنی گندم تنها در یک استان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: تنها در یک استان‌ طی یک سال ۱۰۰ هزار تن نسبت به میزان گندم خریداری شده کسری وجود داشت، این درحالی است که هنگام خرید افت رطوبت، افت مفید و غیر مفید محاسبه می‌شود.
446536256_176867

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص تخلفات صورت گرفته در زمینه گندم، اظهار داشت: سوء استفاده‌ها و تخلف‌های مختلفی در زمینه گندم صورت می‌گیرد که بخشی از اطلاعات آن را در اختیار بازرسی وزارت جهاد کشاورزی قرار داده‌ایم، این تخلفات نه تنها در خرید تضمینی بلکه در همه موارد وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده است، بازرسی وزارت جهاد کشاورزی در مدت زمان دو هفته جمع‌بندی لازم را داشته باشد و همچنین در نشست مشترک با وزیر موارد بررسی شود، گفت: افردای که تخلف‌ها را تکذیب کرده بودند در جلسه برگزار شده بخشی از تخلفات را تایید کردند، پرونده افراد متخلف مفتوح و به مراجع قضایی ارجاع داده شده و تعدادی از مدیران نیز برکنار شده‌اند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تخلفات اتفاق افتاده مربوط به سنوات گذشته است، ادامه داد: بعد از جمع‌بندی پرونده متخلفین به دستگاه‌ قضایی ارجاع داده می‌شود و در برخی موارد نیز وزیر تصمیماتی را اتخاذ می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه تخلفات اتفاق افتاده به چه شکلی بوده است، اظهار داشت: تنها در یک استان 100 هزار تن  کسری در میزان گندم خریداری شده طی  یک سال وجود داشت. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گندم از کشاورز خریداری می‌شود و به انبار می‌رود بعد از مدتی به منظور تبدیل شدن به آرد از انبار خارج می‌شود، ادامه داد: در این جابجایی مشخص شده است که 100  هزار تن گندم نسبت به میزان خریداری شده کسری وجود دارد.

وی در خصوص اینکه آیا کسری به وجود آمده به دلیل خشک شدن گندم ایجاد شده است، گفت: ابتدا در زمان خریداری گندم میزان افت رطوبت، افت مفید، و افت غیر مفید در نظر گرفته  شده و سپس گندم تحویل سیلو می شود. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اطلاعاتی در  خصوص اینکه  گندم‌های وارداتی بی کیفیت  با گندم‌های با کیفیت تولید داخل مخلوط و تحویل سیلو  می شود به دست ما رسیده و این موضوع نیز بخشی از مواردی است که مدعی هستیم باید پیگیری شود./

 


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*