كد مطلب: 13244
تعداد بازدید : 441
تاريخ انتشار: سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 10:26
آخرین بروزرسانی:

۱۰۰ درصد تاکسی های سبزوار به تاکسی متر مجهز شدند

معاون سازمان حمل ونقل، بار و مسافر شهرداری سبزوار گفت: در راستای ارتقای خدمات کیفی و کمی به شهروندان، ۱۰۰ درصد تاکسی های سبزوار به سامانه تاکسی متر مجهز شده اند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری سبزوار، بهزاد ریواده مجهز شدن تاکسی‌ها به تاکسی‌متر را یکی از اقدامات و برنامه‌های اجرایی مهم این سازمان دانست و افزود: تمام رانندگان تاکسی که سامانه تاکسی‌متر روی تاکسی‌های آنها نصب شده است، ملزم به استفاده از این سامانه هستند.

او بیان کرد: در این راستا تعدادی بازرس نیز برای نظارت روی این موضوع در نظر گرفته شده و این افراد بازرسی‌های لازم را نسبت به استفاده یا عدم استفاده تاکسیرانان از این سامانه انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: سازمان مذکور در صورت مشاهده هرگونه تخلف با رانندگانی که به صورت خودسرانه، کرایه های تاکسی را در مسیرهای مختلف افزایش بدهند، برخورد قانونی می کند.

معاون سازمان حمل ونقل، بار و مسافر شهرداری سبزوار ادامه داد: بازرسان ما با رانندگان متخلف در این بخش برخورد می‌کنند اما مردم نیز در زمان استفاده از تاکسی‌های دارای سامانه تاکسی‌متر، باید استفاده از این سامانه را از رانندگان تاکسی مطالبه کنند.

او با تاکید بر این نکته که شهروندان سبزوار نیز هر گونه تخلف را به سازمان حمل ونقل این شهر گزارش کنند، اظهارداشت: همه تاکسی داران موظف به رعایت نرخ مصوب و استفاده از تاکسی متر هستند، در صورتی که رانندگان کرایه اضافه دریافت نمایند،‌ شهروندان می توانند با ثبت کد شناسایی تاکسی و یا تماس با واحد بازرسی سازمان به شماره ۴۴۶۶۷۴۰۰  شکایت خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

ریواده در ادامه با بیان اینکه نرخ افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس در سبزوار از یک ماه گذشته براساس مصوبه جدید، اعمال شده است، بیان کرد این مهم در اتوبوس های درون شهری ۶ درصد و در تاکسی ها حداکثر ۱۵ درصد بوده است.

او در پایان گفت: روزانه بیش از ۱۱۰۰ دستگاه تاکسی، جابجایی ۱۰۰ هزار مسافر درون شهری در سطح شهر سبزوار را انجام می دهند.

 


نظرات (1)

توسط سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 15:43
با سلام آیا فقط مجهز بودن درد مردم را دوا می کند نظارت کجا می رود . به جرات می توان گفت 80 در صد تاکسی ها یا تاکسیمتر خراب دارند یا نمی زند وقتی معترض می شوی می گویند خراب است . این ها بدلیل بی نظارتی می باشد و بدون برخورد با فرد خاطی مسول محترم تاکسی رانی چند نفر بطور ناشناس در داخل شهر سوار بر تاکسی شوند تا بدانند مردم چه می کشند .با تشکر

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*