كد مطلب: 14418
تعداد بازدید : 153
تاريخ انتشار: دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 17:44
آخرین بروزرسانی:

101 تصادف ظرف یک ماه در سبزوار رخ داد

رئیس پلیس راه سبزوار گفت: طی فروردین ماه با وقوع 101 مورد تصادف در جاده های این شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی 9 نفر کشته و 47 نفر زخمی شدند.


سرهنگ علی فتحی در گفت و گو با ایرنا افزود: این آمار جانباختگان و مجروحان سوانح رانندگی در مقایسه با فروردین پارسال 44 درصد کمتر شده است.
وی ادامه داد: بیشتر حوادث رانندگی جاده ای در مسیر شاهرود - سبزوار - نیشابور رخ داد و مهمترین علل وقوع آن بی توجهی به جلو و خستگی و خواب‌ آلودگی رانندگان خودروها بوده است.
رئیس پلیس راه سبزوار گفت: 14 گروه گشت محسوس و نامحسوس، سه پاسگاه ثابت و ایستگاههای سیار پلیس راه در جاده های سبزوار فعال هستند. 12 دوربین نظارتی و کنترل نیز میانگین سرعت خودروها را در این مسیرها ثبت می کنند.
وی افزود: رانندگان برای سفری ایمن پس از هر 2 ساعت راندن حداقل 20 دقیقه در یک محل مناسب توقف و استراحت کنند. همچنین رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی، رعایت سرعت مطمئنه، پرهیز از سبقت غیرمجاز، بستن کمربند ایمنی راننده و سرنشینان و استفاده نکردن از تلفن همراه حین رانندگی الزام قانونی است.
پلیس راه سبزوار 300 کیلومتر بزرگراه، 150 کیلومتر راه اصلی و 845 کیلومتر راه روستایی را در غرب خراسان رضوی زیر پوشش دارد.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*