كد مطلب: 14485
تعداد بازدید : 132
تاريخ انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 11:59
آخرین بروزرسانی:

600 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت فعالیت دارند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود 70 هزار نیکوکار در 600 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت فعالیت دارند.


دکتر محمدهادی ایازی شامگاه سه شنبه در بازدید از مراکز درمانی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون 875 خیریه سلامت، 400 درمانگاه خیریه و 40 بیمارستان خیریه در سطح کشور دایر است.
وی اظهار داشت: همچنین40 بیمارستان خیریه دیگر با همیاری خیران نیکوکار در دست ساخت است که این مراکز درمانی نقش موثری در کاهش هزینه های درمان مردم دارند.
دکتر ایازی ادامه داد: خیران حوزه سلامت در بخش های توسعه، ساخت بیمارستانهای دولتی و مراکز خیریه، توسعه اورژانس، اتاق عمل، تامین تجهیزات و دارو مشارکت و همیاری دارند.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خیران نیکوکار پارسال 15 هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کردند.
وی با اشاره به مشارکت موثر و مفید مردم در ایجاد زیرساختهای نظام سلامت افزود: امسال کانونهای سلامت در محلات فعال می شود که در آن با هدف افزایش سلامت محلات و خانواده ها، سواد سلامت و ارتقای سبک زندگی آموزش داده می شود.
وی اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی و شورای اجتماعی کشور مساله سلامت اجتماعی را مورد توجه قرار داده اند و به زودی فرهنگ سلامت در قالب سند ملی به شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای کشور ابلاغ می شود.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*