كد مطلب: 15574
تعداد بازدید : 25
تاريخ انتشار: دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 16:44
آخرین بروزرسانی:

70 درصد سالمندان بهزیستی سبزوار مجهول ‌الهویه هستند

رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: 190 زن و مرد سالمند به صورت شبانه روزی دردو مرکز خیریه سالمندان این شهرستان نگهداری می شوند که 70 درصد آنها مجهول‌ الهویه هستند.
n83050557-72576429


مرضیه کسرایی فردر جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سالمند افزود: سالمندانی که در مراکز سالمندان مادر و پدر سبزوار نگهداری می شوند بیشتر فرزند یا بستگانی ندارند و در مواردی نیز به سبب آلزایمر و فراموشی شرایط نگهداری سالمندان برای خانواده هایشان آنها دشواراست.
وی گفت: دولت برای نگهداری هر سالمند ماهیانه شش میلیون و 400 هزار ریال یارانه به مراکز نگهداری سالمندان زیر پوشش بهزیستی پرداخت می کند. همچنین بهزیستی سبزوار 50 سالمند را در طرح مراقبت و ویزیت در منزل زیر پوشش قرار داده است.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار به افزایش جمعیت سالمندان اشاره و بیان کرد: باید با ارتقا وضعیت سالمندان به لحاظ اقتصادی و بیمه ای شرایط نگهداری آنها در خانواده فراهم شود.
وی همچنین یکی از رویکردهای بهزیستی را اجرای طرح توانمندسازی سالمندان ذکر و بیان کرد: ظرف یک سال اخیر با پرداخت 600 میلیون ریال تسهیلات 30 سالمند در این شهرستان توانمند شده اند. ایجاد دهکده سالمندان نیز از طرحهای پیش روی بنیاد خیریه سالمندان مادر سبزوار است.


نظرات (0)

اولین نظر را شما ارسال کنید.

ارسال نظر

نام*
پست الکترونیکی
دیدگاه*