سبحانی فر مطرح كرد؛

٥ مزيت عرضه مستمر زعفران در بورس كالا

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس گفت: اهداف و چشم‌اندازهایی برای ورود کالاهاي كشاورزي به خصوص زعفران به بورس كالا در نظرگرفته شده که از آن جمله می‌توان به حضور فعال در بازارجهانی، مدیریت نوسانات قیمت این محصولات، جلوگیری از واسطه‌گری، تنظیم بازار و شفافیت اقتصادی اشاره کرد.

رتبه نخست تلفات جاده محور سبزوار –شاهرود

شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

برپایی ایستگاه بزرگ صلواتی در داورزن

فرماندار داورزن گفت: بزرگترین ایستگاه صلواتی غرب خراسان رضوی با هدف استقبال از زائران حضرت امام رضا (ع) در روستای صدخرو بخش مرکزی داورزن بر پا شد.

برپایی نمایشگاه خوشنویسی عاشورایی کلک سرخ در سبزوار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: همزمان با دهه آخر ماه صفر نمایشگاه خوشنویسی'کلک سرخ' حاوی آثار برگزیده گروهی از اساتید انجمن خوشنویسان این شهرستان در محل پ نگارستان آفرینش بر پا شد

نخستین برف پاییزی در ارتفاعات شمال غرب سبزوار

رئیس اداره هواشناسی سبزوار گفت: نخستین برف پاییزی بامداد امروز ارتفاعات 3000متری شملق، در شمال غرب این شهرستان را سفیدپوش کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد:

صدور مجوز فعالیت مراکز رشد برای دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از صدور مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای این دانشگاه خبر داد.

حادثه رانندگی در جاده سبزوار-شاهرود 2کشته برجای گذاشت

فرمانده پلیس راه سبزوار گفت: درپی حادثه رانندگی درمحور سبزوار-شاهرود 2 نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.

اعزام 48 کاروان پیاده از سبزوار به مشهد مقدس

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: 48 کاروان پیاده از این شهرستان برای زیارت و سوگواری دهه پایانی ماه صفر به مشهد مقدس راهی می شوند.

تکمیل طرح فولاد سبزوار گام محکم دولت یازدهم برای رونق اشتغال در شرق کشور

طرح فولاد سبزوار از جمله هشت طرح مهم فولاد کشور است که ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن محصول فولاد اسفنجی و اشتغال 2 هزار نفر را به صورت مستقیم دارد.

دو پایگاه موقت توسط جمعیت هلال احمر سبزوار فعال شد

معاون مدیر عامل و رییس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: دو پایگاه امداد و نجات جاده ای موقت در محور سبزوار_ مشهد و سبزوار_ خوشاب ویژه اجرای طرح همسفران خورشید فعال شد.

سبحانی فر خواستار راه اندازی مرکز خرید تضمینی زعفران در سبزوار شد

تبدیل سبزوار به یکی از قطب های تولید گیاهان دارویی کشور

خشکسالی های اخیر، کاهش سطح منابع آبی، توجه به بهینه سازی مصرف آب و افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها در سال های اخیر سبب شد تا وزارت جهاد کشاورزی 2رویکرد مهم توسعه کشت های گلخانه ای و کشت گیاهان دارویی را مورد توجه قرار دهد.در همین راستا توسعه کاشت و بهره گیری از گیاهان دارویی در درمان بیماری ها از راهکارهای مهم کاهش نیاز به واردات داروهای شیمیایی، افزایش اشتغال، تحقق استفاده از تولیدداخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت

اختصاص 40 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به بهزیستی سبزوار

رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: طی 6 ماه نخست امسال 40 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به 385 مددجوی زیرپوشش بهزیستی این شهرستان اختصاص یافت.

سبحانی فر:

لزوم تشکیل کمیته اقتصادی بین ایران و روسیه برای بررسی شیوه های مبادله کالا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: از دکتر لاریجانی درخواست کرده ام تا کمیته ای را در این زمینه بین گروه دوستی ایران و روسیه تشکیل دهیم تا ایده های جدید مانند شیوه های مبادله کالا و پرداخت پول را بررسی کنیم.

اجرای پروژه احداث تقاطع ورودی وآسفالت معابر ناحیه صنعتی جغتای

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی از برگزاری مناقصه پروژه اجرای پروژه احداث تقاطع ورودی و روسازی و آسفالت معابر ناحیه صنعتی جغتای سبزوار خبرداد.

افزایش حجم تولید پنبه در سبزوار

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: 16 هزار تن محصول پنبه امسال از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به پارسال چهار هزار تن افزایش یافته است.

اجرای طرح پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سبزوار

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: طرح پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی این شهرستان اجرا شد.

کاهش 42 درصدی برداشت پیاز در جغتای

مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: در سال زراعی جاری 10هزار و 400 تن محصول پیاز از کشتزارهای این شهرستان برداشت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 42 درصد کاهش دارد.

افزایش 100 درصدی تسهیلات خوداشتغالی مددجویان بهزیستی خوشاب

رئیس اداره بهزیستی خوشاب گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد و 900 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان این اداره اختصاص یافت که نسبت به مدت مشابه پارسال 100 درصد افزایش دارد.

انحصار واردات گوشت باید شکسته شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: انحصار واردات گوشت قرمز که امروز در دست عده ای خاص قرار گرفته باید شکسته شود.

دومین کنگره بزرگداشت قیام سربداران اردیبهشت 97 برگزار می شود

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: دومین کنگره بزرگداشت قیام سربداران پس از گذشت 2 سال در اردیبهشت ماه سال 1397 با همراهی شهرداری و شورای اسلامی شهر،فرمانداری سبزوار و داورزن، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاداسلامی سبزوار و داورزن برگزار می شود.