دولت توجه ویژه ای به تولیدات صنایع داخلی کشور دارد

جمکو توانایی تولید الکتروموتور های باکیفیت نسبت به نمونه های خارجی را دارد

شرکت ماشین های الکتریکی جمکو در سال 1369 در شهرستان سبزوار با هدف عدم وابستگی صنایع داخل به کشورهای خارجی در زمینه تولید انواع ماشین های الکتریکی تاسیس شد.

شهردار سبزوار:

تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری سبزوار حذف شد

شهردار سبزوار گفت: برنامه ریزی انجام گرفته فروش تراکم از درآمدهای شهرداری این شهر حذف شد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار:

توسعه گردشگری سبزوار مورد توجه شورای اسلامی شهر

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: این شورا به توسعه گردشگری شهر سبزوار توجه ویژه ای دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار:

اختصاص اعتبارات ویژه برای خرید پنج خانه میراثی در سبزوار

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: با موافقت ئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مجوز مشارکت 30 درصدی از سوی این سازمان برای خرید پنج تاریخی در این شهرستان صادرشد.

غربت حمید سبزواری در دیار فرهنگ، هنر و دانش

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ در شهرستان سبزوار است. نوجوانی وجوانی سبزواری در دوران حکومت رضاشاه پهلوی گذشت و تحولات این دوره بر روحیه وی تأثیر گذاشتند. مهمترین فعالیت سبزواری، شاعری است. شعر او را شناسنامه، زمانمند انقلاب نامیده‌اند زیرا کمتر حادثه یا رویدادی بعد از انقلاب روی داده است که انعکاس آن در شعر او نیامده باشد. یکی از این شعرها «آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو» بود.نشان درجه یک فرهنگ و هنر، چهره ماندگار دوره سوم و نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر از جمله افتخارات ایشان است. وی در بامداد ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی به دلیل کهولت سن و وخامت بیماری در تهران درگذشت و بنا به خواسته اش در شهر سبزوار در محل بوستان جانبازان دفن شد. بیش از یکسال و نیم از زمان درگذشت

نگاه مجلس شورای اسلامی به تعریف روستاها بایستی در قانون تغییر کند

سبحانی فر:اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای رونق اشتغال در مناطق روستایی

در سال های 1385 تا 1392 بیشترین بی توجهی به مناطق روستایی و محروم صورت گرفت که منجر به خالی شدن روستاها از سکنه و شد. بی تدبیری های دولت نهم و دهم سبب شد تا مشکلات روستائیان در این سال ها سخت از گذشته شود. از همین رو با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید توجه به روستاها و روستائیان مورد توجه مسئولان وقت کشور قرار گرفت.در همین راستا دولت با ایجاد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم به عنوان یک مجموعه مستقل زیر نظر رئیس جمهوری تلاش کرد تا زمینه برای حل مشکلات موجود در این مناطق را تسهیل کند. مهمترین اولویت این معاونت جدید توجه به رونق اشتغال در مناطق روستایی و زمینه سازی برای بازگشت روستائیان به این مناطق است. در پنج سال گذشته و با تلاش این معاونت تسهیلات ویژه ای به روستائیان اختصاص داده شد که سبب رونق اشتغال در این مناطق شده است.

دیدار سبحانی فر با رییس سازمان انرژی اتمی

سبحانی فر سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی بادکترصالحی رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.

نشست سبحانی فر با معاون وزیر راه وشهرسازی

نشست سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر راه وشهرسازی به همراه فرماندار شهرستان خوشاب وشهردار وشورای شهرسلطان آباد برگزار شد.

برگزاری سومین یادواره شهدای روستای کراب

سومین یادواره 35 شهید روستای کراب سبزوار با حضور مسئولین ، خانوادههای شهدا و ایثارگران و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

موزه نفت سبزوار تجهیز و مرمت می شود

موزه نفت سبزوار، از نخستین موزه های صنعت نفت در ایران است که در سال های میانی دهه 1380 در این شهرستان با همت کارکنان شرکت پخش فرآورده های نفتی این منطقه راه اندازی شد.

جامعه ایثارگری سبزوار یاد شهدای خویش را گرامی داشتند

به مناسبت هفته تربیت بدنی مردم سبزوار با برگزاری راهپیمایی یاد شهدای ورزشکار این دیار را گرامیداشتند.

توسعه فرودگاه سبزوار در دستور کار قرار گرفت

سبحانی فر: توسعه ترمینال، افزایش پروازها، از سرگیری پروازهای عتبات و تطویل طول باند در دستور کار قرار گرفت

فرودگاه سبزوار از جمله مهمترین زیر ساخت های این شهرستان است که پنج پرواز در طول هفته دارد. این مجموعه در دوره اصلاحات و با تلاش خیران، مسولان و نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی احداث و با یک پرواز تهران _سبزوار فعالیت خود را آغاز کرد. فرودگاه سزوار به عنوان مرز هوایی بین المللی و پشتیبان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد قرار گرفت.

ريشه‌هاي رواني و قانوني اقدام تامل‌برانگيز نماينده نيشابور و فيروزه بررسي شد

رفتا رشناسي نمايندگان عصباني

روز يك‌شنبه، اتفاقات ناخوشايندي در شهر نيشابور رخ داد كه ناراحتي عمومي را به همراه داشت. نماينده مردم نيشابور به سخنان معاون استاندار كه صحبت از استان خراسان غربي كرده‌بود، واكنش تندي نشان داد و جلسه را برهم ريخت. تندي واكنش هاجر چناراني به حدي بود كه در نهايت به درگيري فيزيكي منجر شد.بر هيچ‌كس پوشيده نيست كه اينچنين رفتارهايي خارج از شأن نمايندگان خانه ملت است و يك نماينده بايد همواره به اين نكته توجه داشته‌باشد كه رفتارش زير ذره‌بين مردم قرار دارد.

سبحانی فر؛

اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی با اشاره سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: با اظهارات ضدایرانی ترامپ و پاییند نبودن وی به توافق بین الملی اعتماد جامعه جهانی نسبت به آمریکا کمرنگ شد.

تجمع مردم سبزوار در محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا

مردم شهرستان سبزوار در محکومیت سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته در میدان خلیج فارس این شهرستان تجمع کردند.

ستاد تسهیل و توسعه سرمایه گذاری زمینه ساز رونق اشتغال در سبزوار

قانون رفع موانع تولید، رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاي نظام مالی کشور در سال 1393 توسط دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی ارائه و پس از تصویب به سازمانها، نهاد ها و ادارت دولتی ابلاغ شد.در همین راستا ستاد های مختلفی با عنوان تسهیل و رفع موانع تولید یا رفع موانع تولید و توسعه سرمایه گذاری در سطح استان ها و شهرستان ها تشکیل شد.

در پی انتقاد سبحانی فر

قول وزیر تعاون برای حضور در سبزوار

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی قول داد ظرف یک ماهه آینده به همراه تیمی به سبزوار سفر و مشکلات بخش تعاون این شهرستان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.

رفع تصرف ۵٫۲۳ هکتار زمین ملی در سبزوار

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان‌رضوی گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 5.23 هکتار زمین ملی، توسط یگان حفاظت شهرستان سبزوار آزادسازی و رفع تصرف شد.

احداث خانه موزه حمید سبزواری در هاله ابهام

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ در شهرستان سبزوار است. پدرش، "عبدالوهاب"، پیشه‌ور ساده‌ای بود که قریحه شعری ویژه ای داشت..

اختصاص بسته های تشویقی جهت خروج خودروهای فرسوده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد : الزام خودروسازان به اسقاط خودرو به ازای تولید خودروهای داخلی با بیش از 8 و نیم لیتر عملی نخواهد بود.