گزارشی از رونمایی مجموعه اشعار حمید سبزواری

در آیین رونمایی از دیوان شعر مرحوم حمید سبزواری، رئیس حوزه هنری گفت: سروده‌های حمید سبزواری منشور شعر انقلاب است، با خواندن آثار این شاعر بزرگ، روحیه مقاومت، ایستادگی و استکبارستیزی او را درک می‌کنید. از همین‌رو در سروده‌های او می‌توان هم تصور کاملی از شعر انقلاب و هم ماهیت خود انقلاب را دریافت کرد.

تجهیز دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به شبکه اینترانت بیمارستانی

برای نخستین بار در کشور ، شبکه اینترانت بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار راه اندازی شد.

پرواز تهران - مشهد در فرودگاه سبزوار به زمین نشست

مدیر فرودگاه سبزوار گفت: صبح امروز پرواز تهران به مقصد مشهد در پی شرایط نامساعد جوی و دید کم فرودگاه مشهد در فرودگاه سبزوار به زمین نشست.

آغاز ساخت خوابگاه های جدید در دانشگاه سبزوار

3 هزار و 500 مترمربع تا سال ۹۸ به فضای خوابگاههای دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری افزوده می شود

قطع اینترنت دروغ است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد که قطع اینترنت دروغ است.

چنبره اینترنتی مخابرات بر فیبر نوری

ارائه خدمات اینترنتی در مناطقی که کابل های فیبر نوری از مبداء تا مقصد وجود دارد، فقط در انحصار شرکت مخابرات خراسان رضوی است و شرکت های خصوصی ارائه دهنده اینترنت توانایی فعالیت در این خطوط را ندارند؛ اما آیا میدانید دلیل این انحصار چیست؟

تولید پنبه در سبزوار کاهش یافت

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: امسال 9 هزار تن محصول پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به پارسال 50 درصد کمتر شده است.

به همت حوزه هنری؛

آثار حمید سبزواری رونمایی می‌شود

همزمان با ایام سیزده آبان، مراسم رونمایی از مجموعه اشعار و سروده‌های شاعر انقلابی مرحوم استاد حمید سبزواری (پدر شعر انقلاب) در حوزه هنری برگزار می‌شود.

بقاع میقات الرضا سبزوار آماده پذیرایی زائران شدند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: چهار بقعه متبرکه امامزادگان خسروجرد، امامزاده شعیب، امامزاده حسن آزادمنجیر و امامزاده نزل آباد و یک ایستگاه صلواتی این شهرستان از امروز آماده خدمت به زائران دهه آخر صفر شده اند.

سرمربی تیم هندبال سبزوار: حریف سختی برای سپاهان خواهیم بود

سرمربی تیم هندبال سربداران سبزوار گفت: در هفته گذشته تمرینات مناسبی برگزار و ایمان داریم با یک بازی حساب شده حریف سختی برای تیم هندبال مبارکه سپاهان خواهیم بود.

سفر به نور/۱/

اربعین؛ پرواز به بی‌نهایت عشق

زیارت سیدالشهدا(ع) در کربلا به خصوص در اربعین حسینی آرزویی است که این روزها بسیاری از افراد در سر دارند. آرزویی که برای برخی افراد تا لحظه رسیدن به حرم مطهر آن حضرت غیرقابل باور می‌ماند. اما در این میان در حال حاضر میلیون‌ها زائر از مرزهای عراق عبور کردند و افراد زیادی نیز راهی این سفر معنوی هستند.

سه تن چوب قاچاق در سبزوار کشف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره سه هزار کیلوگرم چوب تاغ قاچاق به یغما رفته از جنگلهای تاغزار این شهرستان امروز کشف و ضبط شد.

سبحانی فر در نطق میان دستور:

ضرورت تسریع در عملیاتی شدن بسته حمایتی دولت از اقشار ضعیف

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:امروز جنگ اقتصادی در میدان اقتصادی است و عملیات جنگ دشمن،ایجاد تفرقه بین مسئولان است.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس :

فعالیت باجه‌های تحویل ارز دولتی اربعین ۲۴ ساعته شد

رئیس کمیته ارتباطات مجلس گفت: ۵۰ باجه بانک ملی برای ارائه ارز به زائران فعال است که با وجود فعالیت ۲۴ ساعته باجه‌ها در هر روز ۳۰ هزار نفر می‌توانند ارز بگیرند و نیازمند دیپلماسی فعال برای افزایش تعداد باجه‌ و تأمین اسکناس هستیم.

رویش هندبال سبزوار زیر سایه همدلی و اتحاد

ورزش هندبال در سبزوار از سال 1348 شکل گرفت و با تاسیس هیات هندبال شهرستان در سال 1353 این رشته ورزشی فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد. برگزاری چند دوره مسابقات جام شهدای هویزه در سال 59 با حضور تیمهای داخلی، خارجی و همچنین حضور دو تیم سبزواری در لیگ باشگاههای کشور در دهه 70 بیانگر پیشینه رشته هندبال در این خطه است

همایش علمی بزرگداشت بیهقی درسبزوار

همایش علمی بزرگداشت بیهقی به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود

طرح بیابان زدایی پناهگاه حیات وحش سبزوار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گفت:طرح بیابان زدایی در پناهگاه حیات وحش شیراحمد سبزوار با همکاری منابع طبیعی و محیط زیست در حال اجراست.

سرانه فضای ورزشی در سبزوار افزایش یافت

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: سرانه کنونی فضای ورزشی در این شهرستان 62 سانتیمتر است که نسبت به پارسال 22 درصد بیشتر شده است.

سرانه فضای ورزشی در سبزوار افزایش یافت

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار گفت: سرانه کنونی فضای ورزشی در این شهرستان 62 سانتیمتر است که نسبت به پارسال 22 درصد بیشتر شده است.

با پیگیری سبحانی فر صورت گرفت:

تحویل اسناد خزانه اسلامی به مالکین اراضی حدفاصل کیلومتر صفر تا شش

با پیگیری نماینده مردم سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب،داورزن ، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی مرحله اول اسناد خزانه اسلامی حدفاصل کیلومتر صفر تا شش به مالکین اراضی تحویل داده شد.