برای احیا و مرمت قنوات سبزوار 1750 میلیارد ریال مورد نیاز است

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: برای احیا و مرمت قنوات این شهرستان که بسیاری از آنها قدمت بیش از یک هزار ساله دارند، 1750 میلیارد ریال مورد نیاز است.

ورود پیکر پدر شعر انقلاب به سبزوار

پیکر پدر شعر انقلاب عصر امروز وارد برای مراسم تشییع و خاک سپاری وارد سبزوار شد.

بیانیه سپاه سبزوار به مناسبت درگذشت شاعر انقلابی استاد حمید سبزواری

استاد حسین ممتحنی شاعری است متعهد و بدور ازحاشیه که فقط وامدار انقلاب اسلامی بود و در ابتدای انقلاب که نیاز شدید به شاعران مردمی متدین و انقلابی حس می‌شد، وجود پر خیرش مانند آبی بود که به کام تشنگان بارید.

تشییع پیکر استاد حمید سبزواری در حرم مطهر رضوی

پیکر مرحوم استاد حمید سبزواری با حضور با شکوه زائرین و مجاورین خطه خورشید، در بارگاه منور رضوی تشییع و برای خاکسپاری به دیار سربداران منتقل شد.

سبحانی فر مطرح کرد:

فعالیت مشترک قطعه سازان ایرانی با رنو؛ گشایش فصل نوینی در صنعت خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت مشترک قطعه سازان با رنو سر آغاز فصل نوینی در صنعت خودرو است، گفت: متاسفانه ورود قطعات چینی باعث پایین آمدن برخی تولیدات داخلی و بیکاری در کشور شده است، اما اکنون با فعالیت مشترک با برندهای معتبر قطعه سازی همانند رنو کیفیت قطعات روز به روز افزایش می یابد.

آغاز برداشت گندم از مزارع شهرستان جغتای

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جغتای از آغاز برداشت محصول گندم از سطح ۸۲۰۰هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

مراسم با شکوه تشییع پیکر استاد «حمید سبزواری» از حوزه هنری

مراسم تشییع استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب از در حوزه هنری با حضور شخصیت‌های کشوری برگزار شد.

برگزاری مراسم سی و نهمین سالگرد دکتر علی شریعتی مزینانی در زادگاهش

دبیرستاد بزرگداشت یادواره دکتر علی شریعتی مزینانی از مراسم برگزاری سی و نهمین سالگرد فرزند شایسته کویرمزینان با حضور فرهیختگان و علاقمندان در زادگاهش مزینان خبر داد.

منزل مسکونی استاد سبزواری در سبزوار در زمان کودکی

منزل مسکونی استاد سبزواری در سبزوار در زمان کودکی

ریزش آور در سبزوار دو نفر را راهی بیمارستان کرد

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: بر اثر ریزش آوار یک ساختمان فرسوده در این شهر دو نفر مصدوم شدند.

نخستین سایت گلخانه‌ای سبزوار راه‌اندازی می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار حفاظت از خاک و منابع آبی را اولویت این سازمان دانست و از راه‌اندازی نخستین سایت گلخانه‌ای در مساحت 50 هکتار و تحول عظیم در کشت گلخانه‌ای شهرستان خبر داد.

سبحانی فر، تاکیدکرد:

گرانی هندوانه در ماه رمضان نتیجه صادرات خارج از برنامه این محصول توسط دولت است

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه صادرات عاملی برای افزایش نرخ هندوانه در ماه مبارک رمضان است،گفت: محصول هندوانه خرید تضمینی ندارد بنابراین دولت در زمان صادرات هندوانه باید برای مصرف داخلی هندوانه نرخی را تعیین کند که علاوه بر مصرف کننده کشاورز هم متضرر نشود.

رهبر انقلاب:

حمید سبزواری با انقلاب زیست و وفادارانه در کنار انقلاب ماند

در پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند ثابت قدم حمید سبزواری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

چهارشنبه ، تشییع پیکر حمید سبزواری

رئیس ستاد ارتحال حمید سبزواری گفت: پیکر سبزواری روز چهارشنبه 9 از محل مسجد جامع سبزوار تشییع ودر پارک بهمن سبزوار به‌خاک سپرده می‌شود.

پیام تسلیت سپاه و ارتش به مناسبت در گذشت مرحوم سبزواری

ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام های جداگانه ای درگذشت حمید سبزواری شاعر انقلاب را تسلیت گفتند.

یک خیابان تهران به نام حمید سبزواری نامگذاری می‌شود

با پیشنهاد محمد سالاری، شورای اسلامی شهر تهران با نامگذاری یکی از معابر و یا بناهای شاخص شهر تهران به نام استاد حمید سبزواری موافقت کرد.

فردا؛ تشییع زنده‌یاد حمید سبزواری از حوزه هنری

پیکر مرحوم حمید سبزواری شاعر انقلابی صبح روز یکشنبه ۲۳ خردادماه از مقابل حوزه هنری تشیع می‌شود.

سبحانی فر: فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست

واگذاری ارج باید بر اساس مصوبه مجلس انجام شود

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست، گفت:فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست.

دو نکته مهم در شعر حمید سبزواری از منظر رهبر معظم انقلاب

مقام معظم رهبری فرمودند: آقای حمید سبزواری در آن دورانی که یک جریانی به عنوان روشنفکری هنر در مقابل انقلاب قرار گرفت در یک چنین شرایطی با همه وجود هر کار در حوزه گفتن و سرودن توانست انجام داد.

سبحانی فر درگذشت سبزواری را تسلیت گفت

نماینده مردم سبزوار ،جوین ،جغتای،خوشاب،داورزن،ششتمد وروداب در مجلس شورای پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت «پدر شعر انقلاب» صادر كرد