عملکرد سایت سبزوار ما را چگونه ارزیابی می کنید؟
خوب(%50.8 , 94 رای)
متوسط(%8.1 , 15 رای)
ضعیف(%41.1 , 76 رای)
مجموع آراء: 185رای
کاربر گرامی جهت نظرسنجی کافی است بر روی یکی از گزینه های بالا کلیک کنید.
توحيد شهر نمادي از
امروزه سياست درآمد و هزينه شهرداري ها نمي تواند جوابگوي توقع مردم براي بهبود فضاهاي شهري وكارهاي عمراني شود. لذا شهرداري ها بايد به مردم نزديكتر شده و با جلب اعتماد و نظرشان از آنها ياري و استمداد بطلبد.
تاریک و روشنایی
معلم شهید و معلم انقلاب لقب روح جست وجوگر دکتر علی شریعتی است که در جست و جوی حقیقت مسیرهای زیادی را پیمود و راه های نرفته بیشماری را رفت.
علم بهتر است یا
تاملی جامعه شناختی درباره یک پرسش قدیمی ! واقعااین پرسش تا چه حد درست بنظر می رسد؟ باید گفت مهمترین ایراد این پرسش ناشی از وجود صفت تفضیلی "بهتر " در آن است . "بهتر" یا " بدتر" بودن نوعی فردیت و قضاوت فردی را به ذهن متبادر می سازد که نمی تواند به درستی به این پرسش ، پاسخ دهد.
واقعیت کشف حجاب در
17 دی ماهی که گذشت مصادف با سالگرد واقعه کشف حجاب در دوره پهلوی اول بود. رویدادی که گویا با الهام از تجربه آتاتورک در ترکیه انجام گرفت و هیاهوی بسیاری پیرامون آن در ایران برپا شد.
گردشگری،اقتصاد نجات
فعالیت های انسانی در بسیاری از مواقع جنبه های مختلفی از خیر و شر را در بر می گیرد یعنی به اندازه ای که انجام یک کار مشخص ممکن است مزایایی داشته باشد، در عین حال آسیب هایی نیز به همراه می آورد.
به بهانه هفتم مهر:
هفتم مهرماه به نام روز آتش نشانی وایمنی نامگذاری شده است. در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم درامنیت زندگی کنیم، آن عزیزانی که که بدون هیچ ترس و واهمه ای به عنوان فرشتگان نجات به دل حادثه می روند تا جان انسانی را نجات دهند که متاسفانه در بعضی از موارد ما شاهد هستیم که برای نجات جان انسانها، جان آنها به خطر می افتد .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست
روستای برگو
روستایی بسیار سرسبز و خوش آب و هوا با مردمانی خونگرم و مهمان نواز واقع در بخش روداب شهرستان سبزوار
نخل گردانی آئین
آئین قدیمی نخل گردانی هنوز هم در برخی روستاهای سبزوار از جمله ایزی، چشام، مزینان و بسیاری دیگراز روستاهای این شهرستان همزمان با ظهر عاشورا اجرا می شود.
ضرورت اجرای طرح های
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های صورت گرفته در چندسال اخیر طرح خط انتقال آب به از ۵۰ هزار کیلومتر به بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.
پارس فولاد
مردم سبزوار دیروز میزبان رئیس دولت تدبیر و امید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی بودند. حسن روحانی در این سفر قرار است فاز نخست کارخانه پارس فولاد سبزوار (جوین) را افتتاح و کلنگ فاز دوم این طرح را نیز بزند.
رئیس‌جمهور به
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور در اوایل هفته آینده به این شهرستان خبر داد.
رتبه نخست تلفات
شهرستان سبزوار با توجه به قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی که دارد در حوزه راه و ترافیک بسیار حائز اهمیت است. قرار گرفتن این شهرستان از دیرباز در مسیر جاده ابریشم این گذرگاه را به گذرگاهی مهم و حساس در کشور تبدیل کرده است که این اهمیت در طول زمان افزایش یافته است.

واگذاری منزل حمید سبزواری به دانشگاه حکیم سبزواری

منزل حمید سبزواری پدر شعر انقلاب برای مرمت و بهره برداری به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد .

دولت توجه ویژه ای به تولیدات صنایع داخلی کشور دارد

جمکو توانایی تولید الکتروموتور های باکیفیت نسبت به نمونه های خارجی را دارد

شرکت ماشین های الکتریکی جمکو در سال 1369 در شهرستان سبزوار با هدف عدم وابستگی صنایع داخل به کشورهای خارجی در زمینه تولید انواع ماشین های الکتریکی تاسیس شد.

شهردار سبزوار:

تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری سبزوار حذف شد

شهردار سبزوار گفت: برنامه ریزی انجام گرفته فروش تراکم از درآمدهای شهرداری این شهر حذف شد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار:

توسعه گردشگری سبزوار مورد توجه شورای اسلامی شهر

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: این شورا به توسعه گردشگری شهر سبزوار توجه ویژه ای دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی سبزوار:

اختصاص اعتبارات ویژه برای خرید پنج خانه میراثی در سبزوار

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: با موافقت ئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مجوز مشارکت 30 درصدی از سوی این سازمان برای خرید پنج تاریخی در این شهرستان صادرشد.

غربت حمید سبزواری در دیار فرهنگ، هنر و دانش

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری متولد سال ۱۳۰۴ در شهرستان سبزوار است. نوجوانی وجوانی سبزواری در دوران حکومت رضاشاه پهلوی گذشت و تحولات این دوره بر روحیه وی تأثیر گذاشتند. مهمترین فعالیت سبزواری، شاعری است. شعر او را شناسنامه، زمانمند انقلاب نامیده‌اند زیرا کمتر حادثه یا رویدادی بعد از انقلاب روی داده است که انعکاس آن در شعر او نیامده باشد. یکی از این شعرها «آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو» بود.نشان درجه یک فرهنگ و هنر، چهره ماندگار دوره سوم و نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر از جمله افتخارات ایشان است. وی در بامداد ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۹۱ سالگی به دلیل کهولت سن و وخامت بیماری در تهران درگذشت و بنا به خواسته اش در شهر سبزوار در محل بوستان جانبازان دفن شد. بیش از یکسال و نیم از زمان درگذشت

نگاه مجلس شورای اسلامی به تعریف روستاها بایستی در قانون تغییر کند

سبحانی فر:اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای رونق اشتغال در مناطق روستایی

در سال های 1385 تا 1392 بیشترین بی توجهی به مناطق روستایی و محروم صورت گرفت که منجر به خالی شدن روستاها از سکنه و شد. بی تدبیری های دولت نهم و دهم سبب شد تا مشکلات روستائیان در این سال ها سخت از گذشته شود. از همین رو با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید توجه به روستاها و روستائیان مورد توجه مسئولان وقت کشور قرار گرفت.در همین راستا دولت با ایجاد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم به عنوان یک مجموعه مستقل زیر نظر رئیس جمهوری تلاش کرد تا زمینه برای حل مشکلات موجود در این مناطق را تسهیل کند. مهمترین اولویت این معاونت جدید توجه به رونق اشتغال در مناطق روستایی و زمینه سازی برای بازگشت روستائیان به این مناطق است. در پنج سال گذشته و با تلاش این معاونت تسهیلات ویژه ای به روستائیان اختصاص داده شد که سبب رونق اشتغال در این مناطق شده است.

دیدار سبحانی فر با رییس سازمان انرژی اتمی

سبحانی فر سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی بادکترصالحی رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد.

نشست سبحانی فر با معاون وزیر راه وشهرسازی

نشست سبحانی فرنماینده مردم سبزوار ،جوین،جغتای، خوشاب،داورزن،ششتمد،و روداب در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر راه وشهرسازی به همراه فرماندار شهرستان خوشاب وشهردار وشورای شهرسلطان آباد برگزار شد.

موزه نفت سبزوار تجهیز و مرمت می شود

موزه نفت سبزوار، از نخستین موزه های صنعت نفت در ایران است که در سال های میانی دهه 1380 در این شهرستان با همت کارکنان شرکت پخش فرآورده های نفتی این منطقه راه اندازی شد.ویژه ها
سردار شهید عباس
سردار شهید عباس داورزنی سال ۱۳۴۰ در تهران پا به عرصه ی وجود نهاد. او که در خانواده ای مذهبی و تحت تعالیم پدربزرگ روحانی اش رشد و نمو پیدا کرد با نماز و اذان و مسجد انس گرفت و حضور فعالی در مراسم و برنامه های مذهبی داشت .
عکس/ قلعه قدیمـی
عکس از سید علی اصغر کهنه
صحرای بهمن آباد
صحرای بهمن آباد از روزگار دور محل اشتغال و ارتزاق مردمان این روستا بوده است. صحرایی که قنات پرآب آن، حیات بخش و زنده کننده بوده و این سرزمین پرجمعیت را زندگی می بخشیده است.
شعر درختکاری با
کم کم داریم به زمان درختکاری نزدیک می شویم. تا شروع اسفندماه چند روز مونده.
ضرب المثل های محلی
یک سِر گربه سی سِر مَو. : کنایه از کسی است که خیلی حرف می زند.
توصیف روستای زرقان
به زرقون امییی خوش امییی دوست میون باغ و بستون امییی دوست